Branża handlowa

Rozważne zabezpieczenia przed ryzykiem

"W warunkach destabilizacji gospodarczej kluczowe dla wyników Spółki jest wypracowywanie efektywnych metod zabezpieczania się przed ryzykiem operacyjnym,  walutowym oraz ryzykiem kredytu kupieckiego", mówi Michał Stępiński, Dział Finansowy DE SOTO Sp. z o.o. w Warszawie.

 

Michał Stępiński, Dział Finansowy DE SOTO Sp. z o.o. w Warszawie

DE SOTO Sp. z o.o. od momentu powstania w 1988 roku prowadzi ukierunkowaną na eksport działalność handlową i przedstawicielską na międzynarodowym rynku części zamiennych dla branży motoryzacyjnej oraz produktów spożywczych.

Skuteczność działania Spółki uzależniona jest od wielu czynników mikro- i makroekonomicznych pozostających poza bezpośrednim wpływem przedsiębiorstwa, dlatego w warunkach destabilizacji gospodarczej kluczowe dla wyników Spółki jest wypracowywanie efektywnych metod zabezpieczania się przed ryzykiem operacyjnym,  walutowym oraz ryzykiem kredytu kupieckiego.

Nie bez znaczenia dla minimalizacji ryzyka ogólnego jest także przyjęta w Spółce ostrożna strategia finansowania działalności, w oparciu o własne zasoby pieniężne.

Spółka nie przeinwestowuje, rozważnie zabezpiecza się przed ryzykiem walutowym, w zagranicznym obrocie towarowym stosuje akredytywy, a także ubezpiecza kredyt kupiecki. Połączenie tych praktyk tworzy podbudowę dla elastycznego i efektywnego dostosowywania się do warunków rynkowych, w jakich działamy.

Ważnym elementem dążenia Spółki do ciągłej poprawy skuteczności jest też inwestowanie w rozwój kompetencji personelu. Poszerzana przez pracowników wiedza specjalistyczna przekłada się na wzrost efektywności Spółki w dziedzinach podejmowanych przez nią działań handlowych i finansowych.

 

DE SOTO Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona w Konkursie  Efektywna Firma 2011    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *