Transport, magazyny, łączność

Trzeba znać port przeznaczenia

„Podstawą sukcesu spółki jest jasno określona strategia rozwoju. Wytyczamy cele krótko i długoterminowe, które właściwie ukierunkowują działania pracowników na wszystkich szczeblach”, podkreśla Rafał Rusjan, Prezesa Zarządu Sokołów-Logistyka Sp. z o.o.  w Sokołowie Podlaskim.

 
Rafał Rusjan, Prezesa Zarządu Sokołów-Logistyka Sp. z o.o.  w Sokołowie Podlaskim

Sokołów–Logistyka Sp. z o.o. jest spółką stawiającą na dywersyfikację swoich usług. Naszą główną działalnością jest wykonywanie usług transportowych w branży FMCG oraz przewóz żywych zwierząt. Działalność poboczną obejmuje sprzedaż paliw, sprzedaż i wymiana opon, naprawa samochodów ciężarowych i osobowych oraz serwis agregatów chłodniczych i klimatyzacji.  W latach 2008–2010 osiągnęliśmy wzrost obrotów o 17,3 proc. i zysku o 73,4 proc.

 

Podstawą sukcesu Spółki jest jasno określona strategia rozwoju. Wytyczamy cele krótko i długoterminowe, które właściwie ukierunkowują działania pracowników na wszystkich szczeblach. Bo, jak napisał Konfucjusz,  „Żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swego przeznaczenia.”

Osiągnęliśmy przez to dobre wyniki finansowe jak również zoptymalizowaliśmy procesy transportowe w firmie. Udoskonalając powyższe procesy rozwijamy outsourcing usług jednocześnie dbając o unowocześnianie i powiększanie własnego parku maszyn. W codziennej pracy skupiamy się na kompleksowej obsłudze klientów kluczowych oraz na poszukiwaniu relacji partnerskich z nowymi firmami działającymi na rynku FMCG. Rozwijamy swoją działalność, by móc w jak największym stopniu zaspokoić potrzeby transportowe firm z sektora spożywczego. Nie można jednak rozpoczynać współpracy z każdym. Stosując odpowiednie procedury i staranną weryfikację udało nam się ograniczyć do minimum ryzyko związane z niewypłacalnością naszych kontrahentów, co w znacznym stopniu wpłynęło na osiągnięte przez nas wyniki.

Sokołów-Logistyka Sp. z o.o.  w Sokołowie Podlaskim została wyróżniony w Konkursie Gepardy Biznesu 2011.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *