Edukacja

Programy kształcenia sprofilowane zawodowo

„Współpracując z lokalnym biznesem stworzyliśmy nowoczesny program praktyk zawodowych, w trakcie których studenci rozwiązują konkretne – postawione przez przedsiębiorców – problemy. W wielu przypadkach rozwiązania te wdrożono w życie”, mówi Dr Robert Szczepankowski, Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. St. Staszica w Białymstoku.

 

Dr Robert Szczepankowski, Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. St. Staszica w Białymstoku

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. St. Staszica w Białymstoku (WSAP) to jedna z najbardziej innowacyjnych uczelni w województwie podlaskim. Przez kilkanaście lat swojej dotychczasowej działalności stworzyliśmy markę na miarę XXI wieku, która jest rozpoznawalna wśród odbiorców naszych usług oraz współpracowników.

 

Zgodnie z misją WSAP „w przyszłość z wiedzą i praktyką” nasze programy kształcenia są sprofilowane zawodowo w taki sposób, żeby absolwent był atrakcyjnym potencjalnym pracownikiem. Współpracując z lokalnym biznesem stworzyliśmy nowoczesny program praktyk zawodowych, w trakcie których studenci rozwiązują konkretne – postawione przez przedsiębiorców – problemy. W wielu przypadkach rozwiązania te wdrożono w życie, co świadczy o ich wysokiej jakości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesności włączamy w realizowane przez nas cykle kształcenia praktyków z zakresu prawa, administracji, ekonomii, zarządzania, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz psychologii. Dzięki takiej współpracy student WSAP jest przygotowany zarówno teoretycznie, jak i praktycznie do wykonywania konkretnego zawodu.

WSAP w Białymstoku to uczelnia pogranicza polsko-białoruskiego legitymującego się olbrzymim potencjałem gospodarczym. Realizując autorski „Program Wschodni” WSAP jest doskonałym miejscem kształcenia odkrywając możliwości współpracy gospodarczej pomiędzy polskimi a białoruskimi przedsiębiorcami.
Dowodem sukcesu „Programu Wschodniego” jest wzrastająca z roku na rok liczna studentów z Białorusi podejmujących kształcenia na oferowanych kierunkach studiów.

WSAP to kopalnia wiedzy eksperckiej dla lokalnych samorządów, z którymi współtworzymy strategie rozwoju, systemy kontroli zarządczej, elementy infrastruktury etycznej.

 

 

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. St. Staszica w Białymstoku  została wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu 2011 i w Konkursie Efektywna Firma 2011.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *