Spółdzielnia mieszkaniowa

Jesteśmy profesjonalnym zarządcą

"Racjonalizacja zatrudnienia, ostre cięcie wszystkich zbędnych wydatków, bardzo szeroka informatyzacja spółdzielni, interaktywny kontakt z członkami i przejrzysta gospodarka dały dużo duże lepsze wyniki ekonomiczno-finansowe”, ocenia Jan Gapski, Prezes – Dyrektor Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu.

 

Jan Gapski, Prezes – Dyrektor Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu

Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu ze swoimi zasobami to prawie  połowa Inowrocławia, a także duże osiedla we wszystkich okolicznych gminach tj. Janikowie, Pakości, Gniewkowie i Kruszwicy. To także budynki mieszkalne w miejscowościach wiejskich. Zarządzamy także  30 wspólnotami obcymi. Razem to ponad 330 nieruchomości. W naszych zasobach mieszka ponad 40 tys. osób. Jesteśmy największą spółdzielnią mieszkaniową w województwie kujawsko-pomorskim i jedną z większych w kraju.
Racjonalizacja zatrudnienia, ostre cięcie wszystkich zbędnych wydatków, bardzo szeroka informatyzacja Spółdzielni, interaktywny kontakt z członkami, Biuro Obsługi Mieszkańców, biuro elektroniczne, prezentowanie w Internecie wszystkiego co się dzieje w Spółdzielni czyli zerwanie tabu braku informacji – to wszystko spowodowało, że przejrzysta gospodarka to także dużo lepsze wyniki ekonomiczno-finansowe. Zgodnie z ideą spółdzielczości wszystko to co udaje się zaoszczędzić jako nadwyżka dochodów nad kosztami wraca co roku w całości do wszystkich członków Spółdzielni. To jedyny taki ustrój gospodarczy. Wszystko to przełożyło się na efekt w postaci niskich czynszów w  części które są zależne od Spółdzielni.

 
 
 
 
 
KSM w Inowrocławiu jest laureatem wielu nagród. Dwukrotnie w roku 2011 i w 2012 zajęliśmy I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim w programie Dobra Spółdzielnia realizowanego przez Monitor Rynkowy – Dziennik Gazeta Prawna. Także w 2011 roku zdobyliśmy Grand Prix II miejsce w Polsce – wśród największych spółdzielni mieszkaniowych. Jesteśmy trzykrotnym laureatem Złotego Certyfikatu Rzetelności i jako jedyna spółdzielnia mieszkaniowa w Polsce zasiadamy w Kapitule Rzetelnych Firm. Zostaliśmy wysoko ocenieni jako pracodawca uzyskując tytuł Odpowiedzialny Pracodawca  nadany przez Biznes Magazyn – Strefę Gospodarki. W ubiegłym roku uzyskaliśmy Certyfikat Fair Play przyznany przez Krajową Izbę Gospodarczą. Za wyniki ekonomiczne Puls Biznesu przyznał nam wyróżnienie Gazeli Biznesu. Uzyskaliśmy także wiele wyróżnień branżowych.
Na dorobek Spółdzielni składa się jej ponad 90 letnia historia i szczególnie zaangażowani w jej rozwój ludzie, którzy są jej największym kapitałem. To nie tylko pracownicy ale także bardzo zaangażowani przedstawiciele samorządu spółdzielczego, Rady Nadzorczej i Rad Osiedli, których rola jest nie do przecenienia. Prowadzimy bardzo szeroką działalność kulturalną w 8 klubach osiedlowych.
Wysoko cenimy sobie współpracę z wszystkimi samorządami miast i gmin gdzie posiadamy swoje zasoby. Na tej bazie rozwiązujemy problemy wszystkich mieszkańców i członków spółdzielni.
Największym jednak recenzentem naszych działań są na co dzień nasi członkowie i to oni także codziennie wystawiają nam swoją ocenę. Czynimy  wszystko aby ta ocena była jak najwyższa.
 
 
Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu została wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu 2011
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *