Energia, gaz i woda

Jesteśmy w grupie prekursorów

„Jako jedni z pierwszych zaczęliśmy wykorzystywać dwutlenek chloru i lampę UV do dezynfekcji wody, polifosforany w uzdatnianiu wody oraz  system biomonitoringu oparty o małże słodkowodne jako pierwszy i względnie tani wskaźnik ujawniający skażenia fizykochemiczne wody”, mówi Andrzej Janus, Prezes Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oświęcimiu.

 
Andrzej Janus, Prezes Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oświęcimiu
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oświęcimiu działa na rynku od przeszło 60 lat, a od 15 lat zarejestrowane jest jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Niezależnie od struktury organizacyjnej w jakiej przedsiębiorstwo działało wcześniej, na dzień dzisiejszy, po wszystkich  przekształceniach formalno-prawnych jest samodzielną jednostką organizacyjną samorządu terytorialnego.
Od początku działalność firmy oparta jest o produkcję i dostarczanie wody pitnej odbiorcom, a także odbiór i oczyszczanie ścieków komunalnych. Charakter produktu, jaki oferuje spółka (dostarczanie niezbędnego dobra codziennego użytku) wymaga ciągłego rozwoju technicznego, technologicznego i jakościowego.
 
 
 
W dzisiejszej gospodarce trzeba zawsze oferować dobry – by nie powiedzieć: najlepszy produkt, dysponować wykwalifikowaną kadrą do obsługi klienta, wykorzystywać szanse, jakie daje najnowsza technologia oraz inwestować w ciągły rozwój firmy.
Jesteśmy w grupie prekursorów: jako jedni z pierwszych zaczęliśmy wykorzystywać dwutlenek chloru i lampę UV do dezynfekcji wody, polifosforany w uzdatnianiu wody oraz  system biomonitoringu oparty o małże słodkowodne jako pierwszy i względnie tani wskaźnik ujawniający skażenia fizykochemiczne wody, pozwalający ograniczyć kosztowne badania laboratoryjne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów uzyskaliśmy certyfikat ISO w zakresie zarządzania spółką oraz certyfikat PCA w zakresie badań laboratoryjnych wody i ścieków. Przestrzegając przyjętych procedur, dbając o zadowolenie klienta, uwzględniając uwagi czy pomysły środowiska lokalnego, a także inwestując w  pracowników  podnosząc ich kwalifikacje i kompetencje osiągamy coraz lepsze wyniki techniczno –ekonomiczne, co przekłada się na finanse spółki oraz na pozycję firmy na rynku lokalnym.
 
 
 
 
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oświęcimiu  została wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu 2011.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *