Opolskie

Stegu – od 20 lat inspirowani naturą

"Przeszliśmy naprawdę długą drogę. Początek naszej działalności skupiał się wokół zabudowań gospodarczych przy domu rodzinnym i polegał na produkcji betonowych płytek cegłopodobnych na niewielką skalę. Obecnie firma zatrudnia 230 osób i dysponuje jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie", mówi Maciej Skucik, wiceprezes Stegu Sp. z o.o. z Jełowe.

 
Maciej Skucik, wiceprezes Stegu Sp. z o.o. z Jełowej
Firma Stegu to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także i z drewna oraz elementów ogrodowych i dekoracyjnych. Wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, tworzy wysokiej jakości produkty inspirowane naturą.
 
 
 
W tym roku Stegu obchodzi 20-lecie istnienia. Taki jubileusz skłania do podsumowań. Przez ostatnie dwie dekady zdołaliśmy zbudować stabilną firmę o wysokiej dynamice wzrostu. Patrząc wstecz, możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że przeszliśmy naprawdę długą drogę. Początek naszej działalności skupiał się wokół zabudowań gospodarczych przy domu rodzinnym i polegał na produkcji betonowych płytek cegłopodobnych na niewielką skalę. Obecnie firma zatrudnia 230 osób i dysponuje jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie. Nasze produkty są dostępne nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami, m.in. w Niemczech, Włoszech, Węgrzech, Czechach, Finlandii, Irlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Słowacji, Węgrzech oraz w Krajach Beneluxu.
Kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie naszej firmy są bez wątpienia ludzie. Udało nam się zebrać naprawdę profesjonalny zespół pracowników, których zaangażowanie i zapał w dużej mierze przesądziły o pozycji firmy.
Innowacyjność i wysoka jakość naszych produktów to cechy, które od lat cenią nasi klienci. My jednak podkreślamy jeszcze jeden niezwykle istotny aspekt, a mianowicie ekologiczność procesów produkcyjnych, polegający na eliminacji odpadów produkcyjnych i poprodukcyjnych oraz recykling odpadów. Wysoka jakość naszych produktów, to przede wszystkim solidny warsztat artystyczny oraz dbałość o detal, szczególnie widoczne w ekskluzywnej linii produktów o nazwie Character. Produkty Stegu ze względu na swój uniwersalny charakter idealnie współgrają zarówno z architekturą nowoczesną, jak i tradycyjnym wystrojem wnętrz.


Stegu Sp. z o.o. z Jełowej została wyróżniona w VII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2012 i  w V edycji Konkursu Efektywna Firma 2012.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *