1Mazowieckie

Osiągnięcia i plany Leszka Wojtalika, członka Klubu Nowoczesnego Biznesu

"HELUKABEL Polska jest filią jednego z najbardziej znaczących na rynku niemieckim, jak i rynkach światowych producenta przewodów i osprzętu kablowego. Po kilkunastu latach stała się największym i najnowocześniejszym poza terenem Niemiec oddziałem HELUKABEL na świecie", mówi Leszek Wojtalik, Dyrektor Generalny HELUKABEL Polska Sp. z o. o. w Krze Duże  .

 
Leszek Wojtalik, Dyrektor Generalny HELUKABEL Polska Sp. z o. o. w Krze Duże  
HELUKABEL Polska jest filią jednego z najbardziej znaczących na rynku niemieckim, jak i rynkach światowych producenta przewodów i osprzętu kablowego. Na rynku krajowym rozpoczęła swoją działalność w roku 2000. Biuro oraz pierwsza siedziba mieściły się wówczas w Wilkowej Wsi koło Leszna. Spółka zatrudniała 4 pracowników. Po kilkunastu latach funkcjonowania HELUKABEL Polska stała się największym i najnowocześniejszym poza terenem Niemiec oddziałem HELUKABEL na świecie.
 
 
 
W roku 2001 powstał pierwszy oddział HELUKABEL w Poznaniu, a w 2003 oddział w Bielsku Białej. W następnych latach powstały dwie kolejne filie  – w Gdyni oraz we Wrocławiu. Przełomowym okresem w historii HELUKABEL Polska był rok 2003, kiedy to na Mazowszu w miejscowości Krze Duże rozpoczęto budowę nowej siedziby – nowoczesnego magazynu wraz z budynkiem biurowym. Dogodną lokalizację zapewniła bliskość głównych korytarzy transportowych, w szczególności trasy S7. Nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne dało nam możliwość wzrostu jakości obsługi zamówień, przez pełną automatyzację procesu logistycznego, przy wykorzystaniu zaawansowanej techniki informatycznej. Rozbudowa magazynu oraz nowoczesnego systemu wysokiego składowania na przeszło 3000 tysięcy miejsc paletowych, która miała miejsce w roku 2006, pozwoliła na rozszerzenie pozycji asortymentowych do ponad 7 tysięcy artykułów w bieżącym obrocie oraz zminimalizowanie terminu realizacji dostaw do 24h. Automatyzacja i zastosowane procesy pozwalają na realizację wszystkich otrzymanych zamówień do godziny 16.30 jeszcze tego samego dnia zgodnie z zasadą „Just In Time”.
Jednym z priorytetów w procesie zarządzania naszą organizacją jest rozwój jakościowy. Misją naszej firmy jest dostarczenie klientom produktów i usług wysokiej jakości, zgodnych z ich wymaganiami i oczekiwaniami. Dlatego w roku 2007 firma wdrożyła i stale udoskonala zintegrowany system zarządzani wg norm ISO 9001:2000. W dobie rynku klienta ważne jest, aby miał on absolutną pewność, co do naszej fachowości i rzetelności. Przyczyniło się to do utworzenia stanowisk menadżerów produktu, którzy służą wszelkimi informacjami technicznymi. Są oni na bieżąco szkoleni z zakresu oferty asortymentowej, dzięki czemu bez kłopotu rozpoznają problemy i proponują ich rozwiązania.
Od początku istnienia firma HELUKABEL Polska inwestuje także w zewnętrzne szkolenia dla pracowników hurtowni, architektów, projektantów, inżynierów i instalatorów. Tego typu spotkania cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem i stanowią doskonałą platformę wymiany doświadczeń.
Dla podniesienia komfortu i wygody naszych klientów wszystkie aktualne dane o posiadanych towarach udostępniamy za pośrednictwem nasze strony internetowej www.helukabel.pl, poprzez nowoczesne łącze B2B. Nowatorskim rozwiązaniem jest umożliwienie naszym klientom automatycznego otrzymywania faktur drogą mailową tj. E-faktur.
Gdzie jesteśmy dziś?. Mamy cztery biura regionalne, stałą kadrę menadżerską, rozpoznawalną markę , bardzo dobre zaplecze logistyczno-magazynowe oraz rozbudowaną sieć dystrybucyjną.
Nasze plany na  najbliższe lata:
    Wprowadzenie kolejnych innowacyjnych technologii w zakresie oprogramowania informatycznego, usprawniających obsługę zamówień.
    Inwestycje w rozwój parku maszynowego, które pozwolą na jeszcze lepszą i szybszą realizację zamówień klientów.
    Poszerzanie oferty asortymentowej o nowe produkty potwierdzone certyfikatami.
    Uruchomienie sprzedaży internetowej celem dotarcia do szerszej grupy klientów.
    Rozszerzenie działalność przez ekspansję na rynki wschodnie.
 
 
HELUKABEL Polska Sp. z o. o. w Krze Duże    została wyróżniona w VII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2012 i  V edycji Konkursu Efektywna Firma 2012.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *