Zachodniopomorskie

Wspólne przedsięwzięcie spółdzielcze

„Nasza spółdzielnia ma stałą płynność finansową, dobrze działające organy samorządowe oraz świadomych i odpowiedzialnych członków, co decyduje o jej wizerunku – stabilnej i godnej zaufania”, mówi Ryszard Piątek, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Warszewo" w Szczecinie.

 

Ryszard Piątek, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Warszewo" w Szczecinie

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Warszewo" w Szczecinie powstała 30.09.1987 r.  Jej zasoby mieszkaniowe stanowią 653  mieszkania, 14 budynków mieszkalnych, budynek biurowy, pawilon handlowy, garaż podziemny oraz garaże wolno stojące i wbudowane w budynki mieszkalne wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, placami zabaw, parkingami, w otoczeniu zieleni i innych elementów zagospodarowania terenu.
Pozwolenie na budowę pierwszej inwestycji  spółdzielnia uzyskała jesienią 1993 roku,  ostatnie zadanie ukończyła wiosną 2010 r. Ostatnio zrealizowane w zabudowie plombowej inwestycje znajdują się w centrum miasta, w jego historycznej tkance urbanistycznej. Wypełniają szpecące ją do niedawna szczerby po nalotach dywanowych aliantów podczas II wojny światowej.

 
 
 
 
 
Wszystkie mieszkania zostały zaprojektowane funkcjonalnie, z dbałością o warunki i jakość przestrzeni do życia mieszkańców, zbudowane z dobrych materiałów i w energooszczędnych technologiach, z nowoczesnymi, w pełni opomiarowanymi instalacjami i wyposażeniem „pod klucz”, przy tym po kosztach 30-40 proc. niższych od średnich cen w standardzie tzw. deweloperskim. Dewizą spółdzielni jest zasada, że projektując i budując zasoby dla swoich członków myślimy o oszczędnej, kompleksowej obsłudze, gwarantowanej statutem i celem działania wspólnego przedsięwzięcia spółdzielczego, „non profit”. 

Składniki czynszu i opłat eksploatacyjnych utrzymywane są na niskim poziomie, z uwzględnieniem dopłat  dla członków jako pożytków  z działalności gospodarczej spółdzielni.  Wszystkie zasoby powstały z zaangażowaniem środków własnych w przygotowanie inwestycji – bez kredytu bankowego, finansowane wkładami budowlanymi użytkowników. Rozliczenia końcowe zakończyły się zwrotem części nakładów spółdzielcom. Spółdzielnia ma stałą płynność finansową, dobrze działające organy samorządowe oraz świadomych i odpowiedzialnych członków, co decyduje o jej wizerunku – stabilnej i godnej zaufania.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Warszewo" w Szczecinie została wyróżniona w V edycji Konkursu Efektywna Firma 2012.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *