Zachodniopomorskie

W gronie europejskich liderów w produkcji palet EPAL

„Każdego roku nasz zakład wytwarza 1,5 miliona nowych palet, co stanowi 8 proc. krajowej produkcji. Silną podstawę rozwoju spółdzielni stanowi również produkcja rolnicza. Gospodarując na areale 1278 hektarów, RSP w Rzecku jest producentem rzepaku, pszenicy, jęczmienia i żyta oraz grochu”, mówi Kazimierz Czapiewski, prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku.


Kazimierz Czapiewski, prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku:
Już od blisko pół wieku nasza firma rozwija działalność nie tylko w dziedzinie rolnictwa, lecz także w kierunku perspektywicznych branż produkcji i naprawy palet czy budownictwa. Obecnie dysponujemy nowoczesnymi bazami: produkcyjną w Rzecku i Kiełpinie oraz handlową w Choszcznie
 
 
 
 
Strategiczne położenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w trójkącie między Szczecinem, Poznaniem i Berlinem oraz wejście Polski w struktury UE to dwa atuty sprzyjające wizji rozwoju naszej firmy  jako europejskiego dostawcy produktów i usług najwyższej jakości.
Dzięki zasobności lokalnych lasów oraz ciągłym inwestycjom w nowoczesne technologie przetarcia drewna i produkcji opakowań drewnianych produkcja drzewna stała się w ciągu dwóch dekad głównym filarem ekonomicznego rozwoju RSP w Rzecku. Zachowanie najwyższych standardów międzynarodowych oraz coroczny wzrost produkcji, pozwolił spółdzielni dołączyć do grona europejskich liderów w zakresie produkcji licencjonowanych palet EPAL (licencja nr PL-130). W ramach spółdzielni odbywa się cały łańcuch przerobu od przetarcia kłód, przez produkcję gotowych palet (w zakładach w Rzecku i Kiełpinie), po skup, odzysk palet uszkodzonych i naprawę w Zakładzie Remontu Palet. Każdego roku nasz zakład wytwarza 1,5 miliona nowych palet, co stanowi 8 proc. krajowej produkcji.
Silną podstawę rozwoju spółdzielni stanowi również produkcja rolnicza. Gospodarując na areale 1278 hektarów, RSP w Rzecku jest producentem rzepaku, pszenicy, jęczmienia i żyta oraz grochu, dostarczanych nie tylko na rynek polski, lecz także zagraniczny. Jednym z głównych kierunków produkcji rolniczej w Rzecku jest również chów trzody chlewnej w cyklu zamkniętym o rocznej sprzedaży 4500 sztuk tuczników.
Mamy również Hurtownię Materiałów Budowlanych, która stanowi dział uzupełniający ofertę pozarolniczej działalności spółdzielni w Rzecku w zakresie stolarki, ceramiki budowlanej oraz chemii dla budownictwa. Prowadzi także skup palet drewnianych.
Wśród głównych celów Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku – prócz prowadzenia działalności gospodarczej na rzecz swoich członków – jest również zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju regionu i lokalnej społeczności, czy aktywny udział w organizacjach i stowarzyszeniach. RSP w Rzecku jest aktywnym członkiem BCC, Północnej Izby Gospodarczej oraz Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych i Spedytorów.

Rolnicza Spółdzielnie Produkcyjna w Rzecku została wyróżniona w V edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2012.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *