Wielkopolskie

Sukces według Azteca

"Najwyższa jakość naszych produktów to połączenie ponad 40 lat badań w amerykańskich ośrodkach rozwojowych oraz inwestycji w nowe technologie. Nasze innowacyjne podejście sprawiło, że jako jedno z niewielu przedsiębiorstw w Polsce, skorzystaliśmy z ulgi technologicznej", mówi Rafał Cędrowski, Wiceprezes i Dyrektor Finansowy Aztec International S.A. w Poznaniu. 

 
Rafał Cędrowski, Wiceprezes i Dyrektor Finansowy Aztec International S.A. w Poznaniu:
Jak to możliwe, że pomimo kryzysu i fatalnej kondycji branży budowlanej, przedsiębiorstwo dynamicznie się rozwija i z roku na rok odnotowuje coraz większe sukcesy?
Nasz sukces to kombinacja kilku czynników. Po pierwsze, jakość. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę akcesoriów budowlanych, ponadto, specjalizujemy się w malowaniu proszkowym. Najwyższa jakość naszych produktów to połączenie ponad 40 lat badań w amerykańskich ośrodkach rozwojowych oraz inwestycji w nowe technologie. Nasze innowacyjne podejście sprawiło, że jako jedno z niewielu przedsiębiorstw w Polsce, skorzystaliśmy z ulgi technologicznej.
Drugi element to dbałość o klientów i inwestorów. Zadowolenie najbardziej wymagających kontrahentów jest dla nas szczególnie ważne. Wysoka jakość produktów, kompleksowa obsługa każdego zamówienia i terminowość dostaw są czynnikami wyjątkowo cenionymi przez naszych klientów. Dowodem na to są regularnie przedłużane umowy z dużymi i stabilnymi, zagranicznymi partnerami. Inwestorzy i akcjonariusze są dla nas kolejną, niezmiernie istotną grupą. Od momentu naszego debiutu giełdowego prowadzimy jasną i przejrzystą politykę informacyjną, czego potwierdzeniem jest zdobyty przez Azteca tytuł laureata VI edycji konkursu Złota Strona Emitenta.
Trzeci czynnik, który złożył się na nasz sukces, to pracownicy. Aztec to zgrany i twórczy zespół, który z chęcią podejmuje nowe wyzwania. Inwestujemy w rozwój naszych pracowników, gdyż wiemy, że to oni są w ogromnej mierze odpowiedzialni za osiągnięcia firmy.
Nasze plany zakładają przede wszystkim ciągły rozwój firmy prowadzący do wzrostu jej wartości. Zamierzamy poszerzyć naszą ofertę produktową, a także stale umacniać pozycję na zagranicznych rynkach. Między innymi właśnie w tym celu podjęliśmy kroki mające na celu rozwój naszej spółki zależnej w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy pewni, że działania te zaowocują zwiększeniem potencjału technologicznego i mocy produkcyjnych całej Grupy Kapitałowej.
 
 
 
 
—————
 
Zlokalizowana w Poznaniu, notowana na rynku NewConnect firma Aztec International S.A. jest wiodącym europejskim producentem na potrzeby budownictwa szerokiej gamy wkrętów malowanych proszkowo, wkrętów samowiercących służących do mocowania blach na powierzchniach dachowych, podkładek Master Seal® oraz systemów mocujących Master Plug®. Spółka jest właścicielem i używa własnej technologii i maszyn Master Coat®, a jej produkty można znaleźć na większości rynków europejskich i państw wschodnich. Ponadto Spółka jest największym europejskim kooperantem firmy Aztec Washer z Kalifornii w zakresie dystrybucji i handlu podstawami do montażu na powierzchniach dachowych (kołnierze uszczelniające) typu Master Flash. Od sierpnia 2011 r. po przejęciu podmiotów z Wlk. Brytanii i Niemiec, powstała w ten sposób Grupa Kapitałowa wzmocniła swoją pozycję w krajach Europy Zachodniej.
 
 
Aztec International S.A. w Poznaniu została wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu 2012 i w Konkursie  Efektywna Firma 2012.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *