Świętokrzyskie

200 lat uzdrowiskowej tradycji

„Naszym ogromnym atutem jest to, że posiadamy własne źródła wód leczniczych, co daje gwarancję ich stałej dostępności i najwyższej jakości. Aktualnie realizujemy wiążącą się z dużymi inwestycjami strategię rozwoju na lata 2011-2020. To konieczne, jeżeli dalej chcemy być jednym z liderów branży uzdrowiskowej w Polsce”, mówi Wojciech Legawiec, Prezes Zarządu „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.  w Busku Zdroju.

 

Wojciech Legawiec, Prezes Zarządu „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.  w Busku Zdroju:

Uzdrowisko Busko-Zdrój to perła przyrodolecznictwa, od blisko 200 lat skutecznie wspomaga leczenie dolegliwości: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, neurologicznych, kardiologicznych i nadciśnienia, dermatologicznych oraz rehabilituje dzieci i dorosłych z rozpoznaniem dziecięcego porażenia mózgowego.

 
 
 
 
 
Jego największymi bogactwami są woda siarczkowa, solanka jodkowa oraz borowina, a także produkowana od 1960 roku Naturalna Woda Mineralna „Buskowianka”. Uzdrowisko dba o najwyższe standardy obsługi przyjeżdżających do Buska-Zdroju gości, którzy skorzystać mogą z gamy ponad 70 rodzajów zabiegów leczniczych. W ramach  Spółki funkcjonują sanatoria oraz szpitale uzdrowiskowe z najbardziej znanym obiektem – Sanatorium „Marconi”. „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. jest uznaną marką, rozpoznawalną we wszystkich zakątkach naszego kraju, ale również co ważne za granicą. Oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne oraz pobyty rekreacyjne. Istnieje możliwość konsultacji specjalistycznych, badań analitycznych i diagnostycznych.   Do dyspozycji kuracjuszy jest zaawansowany technologicznie, nowoczesny sprzęt, m.in. do diagnostyki osteoporozy.  Goście Uzdrowiska mogą liczyć na opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Wszystkie te elementy sprawiają, że „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. jest często  nagradzane i  plasuje się  w ścisłej czołówce podmiotów w związku z prowadzoną działalnością, a ci którzy raz je odwiedzili chętnie powracają.
Nasza spółka Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnością.  Naszym ogromnym atutem jest to, że posiadamy własne źródła wód leczniczych, co daje gwarancję ich stałej dostępności i najwyższej jakości. Aktualnie realizujemy wiążącą się z dużymi inwestycjami strategię rozwoju na lata 2011-2020. To konieczne, jeżeli dalej chcemy być jednym z liderów branży uzdrowiskowej w Polsce. Najlepszym potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku  są nasi goście zadowoleni z odbytej kuracji.
 
 
 
„Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.  w Busku Zdroju została wyróżniona w VII edycji ogólnopolskiego  Konkursu Gepard Biznesu 2012 i I edycji ogólnopolskiego Konkursu Wielki Inwestor 2012.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *