Lubelskie

Zamość  miasto idealne … dla inwestycji

„W latach 2004 – 2013 na odnowienie zabytków oraz inwestycje w infrastrukturę i środowisko Zamość wydał blisko 500 mln PLN. Od kilku lat realizowane są również znaczące inwestycje prywatnych przedsiębiorców w takich dziedzinach jak handel  i usługi hotelarskie” mówi Marcin Zamoyski, Prezydent Miasta Zamość.

Marcin Zamoyski, Prezydent Miasta Zamość

Zamość, renesansowe miasto idealne, wpisane dwadzieścia lat temu na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest miejscem magicznym, w którym  w sposób twórczy łączą się obecna na każdym kroku historia i bogactwo minionych wieków z nowoczesnością  i otwartością na innowacje.

 
 
 
 
Sukcesy w realizacji wielkich projektów współfinansowanych z funduszy zewnętrznych pokazują, że Zamość wykracza poza dotychczasowe, stereotypowe wyobrażenia „miasta na wschodzie Polski”. W latach 2004 – 2013 na odnowienie zabytków oraz inwestycjew infrastrukturę i środowisko Zamość wydał blisko 500 mln PLN. Od kilku lat realizowane są również znaczące inwestycje prywatnych przedsiębiorców w takich dziedzinach jak handel  i usługi hotelarskie.
 
 
Zapraszamy do inwestycji w Podstrefie Zamość Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec oraz Zamojskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Oferujemy ponad 40 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych, atrakcyjnie zwolnienia podatkowe oraz pomoc na etapie przygotowania inwestycji, w tym także szkolenia dla przyszłych pracowników. Dokładamy wszelkich starań, aby poprzez profesjonalną współpracę z działającymi w Zamościu przedsiębiorcami wyznaczać i realizować trendy rozwoju miasta sprzyjające aktywności gospodarczej oraz innowacyjnym pomysłom.

Potencjał odnowionego zabytkowego zamojskiego zespołu staromiejskiego przyciągającego ponad 250 tysięcy turystów rocznie stwarza doskonałe warunki do prowadzenia biznesu, rozwoju sektora usług i innowacyjnych, przyjaznych środowisku technologii.

 
 
Stare miasto w Zamościu
 
                                   

Rynek w Zamościu
 

Zamość został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *