Podkarpackie

Tworzenie warunków sprzyjających biznesowi to priorytet Sanoka

„Przygotowujemy ponad 30 ha terenów inwestycyjnych w dzielnicy Dąbrówka, część z nich chcemy objąć strefą ekonomiczna, która już od lat funkcjonuje w Sanoku. Podpisaliśmy porozumienie z PAIiIZ S.A. Planujemy współdziałanie na rzecz gospodarczej promocji Sanoka, pozyskiwania i obsługi inwestorów zagranicznych”, mówi Wojciech Blecharczyk Burmistrz Sanoka.

 

Wojciech Blecharczyk Burmistrz Sanoka:

Tytuł Samorządu Przyjaznego Biznesowi 2013 to dla nas duże wyróżnienie, tym bardziej, że od lat jednym z priorytetów naszej działalności jest tworzenie warunków sprzyjających biznesowi. W Sanoku działa ponad 4 tysiące podmiotów gospodarczych, zarówno wytwarzających produkt finalny, jak i kooperantów wielu znanych marek światowych. Są tu obecne firmy z branży motoryzacyjnej, chemicznej, spożywczej, budowlanej, AGD oraz usługowe. Jak widać nie ma praktycznie takiej gałęzi gospodarki, która nie byłaby w Sanoku reprezentowana, a to chyba najlepsza wizytówka inwestycyjnych walorów miasta. Przyjazny inwestorom klimat tworzymy nie tylko przez pomoc de minimis, ale także przez wiele innych działań. Niedawno powołaliśmy klaster naukowo-przemysłowy, który ma za zadanie wspomagać naszych przedsiębiorców i dać im dodatkowe szanse rozwoju, szczególnie w obliczu coraz większej konkurencji.

 
 
 
Przygotowujemy ponad 30 ha terenów inwestycyjnych w dzielnicy Dąbrówka, część z nich chcemy objąć strefą ekonomiczna, która już od lat funkcjonuje w Sanoku. Na razie jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji technicznej do uzbrojenia terenów przemysłowych miasta Sanoka. Podpisaliśmy porozumienie z PAIiIZ S.A. Planujemy współdziałanie na rzecz gospodarczej promocji Sanoka, pozyskiwania i obsługi inwestorów zagranicznych.
Wzorem innych miast w Polsce chcących pozyskać różnorakich inwestorów, wraz z podległymi służbami, opracowuję projekt uchwał Rady Miasta Sanoka o zwolnieniach podatkowych dla inwestorów z branży hotelarskiej (hotele czterogwiazdkowe) na 5 lat, czy też produkcyjnej, proporcjonalnie do poniesionych nakładów.
To tylko niektóre z naszych działań. Liczymy, że dzięki takiej polityce „przyciągniemy” do Sanoka, który ma przecież tradycje przemysłowe, wielu nowych inwestorów.

Sanok został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *