Informacje

Bankowość spółdzielcza groźna dla komercyjnej

"Z punktu widzenia banków komercyjnych zagrożenie stanowią banki spółdzielcze oraz SKOK-i, których depozyty są dziś tak samo bezpieczne jak w bankach, a są lepiej oprocentowane", napisał Wojciech Boczoń w Bankier.pl.

Z punktu widzenia banków komercyjnych zagrożenie stanowią natomiast banki spółdzielcze, które agresywnie wdzierają się na ulice dużych miast. Te największe nie są już zainteresowane obsługą lokalnych społeczności, mówią wprost, że interesuje ich klient wielkomiejski. Innym zagrożeniem dla banków może być też sektor kas oszczędnościowych. SKOK-i, których depozyty są dziś tak samo bezpieczne jak w bankach, mają wiele atutów. Jednym z nich są lepiej oprocentowane depozyty (proponowane wyłącznie członkom), co w środowisku niskich stóp procentowych jest istotną wartością dodaną. SKOK-i, podobnie jak banki, reklamują się w telewizji i coraz mocniej akcentują swoją obecność na ulicach dużych miast. – napisał Wojciech Boczoń w najnowszym Rankingu PRNews dotyczącym RORów.

Całość na stronie:

http://prnews.pl/wiadomosc/raport-prnewspl-38-mln-polakow-ma-27-mln-ror-ow-3013183.html

 

Wysokie oprocentowanie depozytów w SKOK-ach doceniłem nawet ja. Do SKOK Wołomin w końcu października 2013 r. przeniosłem część pieniędzy z neoBanku, który w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy znacznie obniżył oprocentowanie lokat.

Oprocentowanie lokat w SKOK Wołomin jest 2-3 punkty procentowe wyższe niż w bankach komercyjnych czy spółdzielczych. 

 

Jerzy Krajewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *