Śląskie

Otwartość miasta na nowych przedsiębiorców

„Miasto Ustroń stoi otworem dla każdego przejawu inwencji gospodarczej. Konkurencyjny na tle ościennych miast i gmin podatek od nieruchomości, na której prowadzona jest działalność stanowi również istotny element decydujący przy wyborze miejsca na swoją firmę. Wiedzą to doskonale szczególnie przedsiębiorstwa, które posiadają sporą powierzchnię zagospodarowaną na gruncie”, mówi Ireneusz Szarzec, burmistrz miasta Ustroń.

    

Ireneusz Szarzec, burmistrz miasta Ustroń

Uzdrowiskowo-turystyczny charakter miasta Ustroń, jego położenie oraz walory naturalne sprzyjają prowadzeniu działalności gospodarczej i stają się swoistym magnesem dla nowych przedsiębiorców. Dominantą rodzajów prowadzonej aktywności gospodarczej jest szeroko rozwinięta gałąź rynku gastronomiczno-usługowego. Zapewnienie zakwaterowania, wyżywienia oraz urozmaicenie wolnego czasu gościom miasta Ustroń staje się zatem znakomitym polem do wykazania kreatywnego biznesu.

 
 
 
 
Miasto Ustroń stoi otworem dla każdego przejawu inwencji gospodarczej, jest przyjazne dla załatwiających swoje sprawy i stara się je realizować bez zbędnej zwłoki, doskonale zdając sobie sprawę, iż niepotrzebne wydłużanie pewnych procedur działa na szkodę przedsiębiorczości. Konkurencyjny na tle ościennych miast i gmin podatek od nieruchomości, na której prowadzona jest działalność stanowi również istotny element decydujący przy wyborze miejsca na swoją firmę. Wiedzą to doskonale szczególnie przedsiębiorstwa, które posiadają sporą powierzchnię zagospodarowaną na gruncie.
Rozwinięta i odpowiednio utrzymana infrastruktura drogowa, jak również usytuowanie względem dróg ekspresowych, granicy zaspokaja potrzeby logistyczne tak bardzo istotne w wielu dziedzinach działalności.
Otwartość miasta na nowych przedsiębiorców, dobra współpraca z już istniejącymi oraz sezon trwający niemal cały rok jest zachętą dla inwestorów by wybrali właśnie miasto Ustroń.

Miasto Ustroń zostało wyróżnione w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

         

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *