Łódzkie

Master zwraca (u)wagę

Konstruktorzy Wieltonu stworzyli jedne z najlżejszych, dostępnych na rynku wywrotek. Z początkiem marca 2014 r. Wielton wypuścił na rynek całą gamę nowoczesnych, funkcjonalnych wywrotek z serii Master.

Wrzesień 2013 roku: konstruktorzy z Biura Badań i Rozwoju wychodzą na plac Wieltonu. Oglądają, mierzą, sprawdzają prototyp nowej wywrotki. To już czwarta „wycieczka” dzisiaj. Efekt tej „burzy mózgów” to kolejne zmiany w projekcie: ażurowa rama, cieńsze a jednocześnie bardzo wytrzymałe materiały, lżejsze komponenty. Poprzedzone dyskusjami, obliczeniami i testami, nowe rozwiązania techniczne, w ciągu kilku miesięcy, trafiają do ostatecznego projektu…

Konstruktorzy Wieltonu stworzyli jedne z najlżejszych, dostępnych na rynku wywrotek. Z początkiem marca 2014 r. Wielton wypuścił na rynek całą gamę nowoczesnych, funkcjonalnych wywrotek z serii Master. Odbiorca ma dziś możliwość wyboru kilkudziesięciu wariantów: sam, z dostępnych modułów, projektuje produkt, który jest najbardziej dopasowany do jego potrzeb. Zupełnie, jakby budował wywrotkę z klocków.

Klient decyduje o ostatecznym wyglądzie produktu: kubaturze, kształcie, rodzaju zamknięcia, grubości ścian i podłóg. W ofercie przedsiębiorstwa znalazły się wywrotki aluminiowe „Weight Master” o pojemności od 24m3 do 55 m3 i wadze od 4500 kg do 5950 kg. Wywrotka do przewozu złomu „Scrap Master” ze skrzynią ze stali Hardox o wadze 7800 kg i pojemności 51m3.
Modułowa konstrukcja ramy pozwala na wybór kilku wariatów jej długości. Materiały, jak stal S700 czy trudnościeralna podłoga skrzyni ENDUR-AL dają pewność, że naczepa jest wysokiej jakości. Wśród opcji wymienić można choćby automatyczny dach, oświetlenie FULL LED, czy podgrzewaną skrzynie naczepy.
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom – zwłaszcza zastosowaniu wytrzymałych i lżejszych materiałów – przewoźnik oszczędza czas
i pieniądze. To także wartość dodana dla nas wszystkich  – mniej zużytego paliwa, to mniej spalin w powietrzu.

Wielton S.A. produkuje wywrotki od 18 lat. W ubiegłym roku przedsiębiorstwo miało 14,5% udziału w sprzedaży produktu na polskim rynku. W tej grupie produktowej jest liderem w Rosji: w ubiegłym roku wywrotki Wieltonu stanowiły 40% wszystkich importowanych na ten rynek. Odbiorcami pojazdów transportowych są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep. Od lat w procesie produkcji naczep wprowadzane są nowości techniczne. Firma posiada 29 konstruktorów i technologów, którzy specjalnie na potrzeby produkcji optymalizują jej proces i wprowadzają innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Obecnie grupa Wielton posiada w swojej ofercie ponad 60 typów pojazdów transportowych.

 
źródło: Wielton
 
Wielton S.A.  została wyróżniona w I edycji ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *