4Pomorskie

Staramy się pozytywnie zaskoczyć naszych klientów

ImageDalszy przyrost obsługiwanej przez nas skonteneryzowanej masy ładunkowej spowodował, iż znaleźliśmy się w stosunkowo krótkim czasie w  czołówce tzw. spedycji morskiej kontenerowej w naszym kraju. Otworzyliśmy biuro frachtu lotniczego  w Warszawie na lotnisku Okęcie,  co okazało się trafioną inwestycją , mówi Michał Pietrasiak, Dyrektor Handlowy  Sealand Logistics Sp. z o.o. w Gdyni.

 

Michał Pietrasiak, Dyrektor Handlowy  Sealand Logistics Sp. z o.o. w Gdyni
:

Sealand Logistics jest firmą z sektora TSL ( transport, spedycja, logistyka) z mocnym akcentem na „spedycja”, a więc ukierunkowanym na świadczenie usług organizacji wysyłek towaru.  Realizujemy wysyłki drogą morską, lądową oraz powietrzną. Główną zaś usługą jest spedycja morska kontenerowa  i realizacja dostaw „od drzwi do drzwi”.

 
 Image
 
W całym procesie na pewnym poziomie zarządzania najistotniejszym czynnikiem jest informacja. Rzetelna, aktualna i bezbłędna. Informacja jest otrzymywana, przetwarzana, przesyłana dalej. Błędna lub zbyt późna informacja w naszej branży może wywołać pasmo niepożądanych zdarzeń. Nasza firma  z pewnością zarządza informacją we właściwy sposób, doceniając ich wagę.  To zapewne jedna z przyczyn naszego sukcesu. Z informacją pracują zaś ludzie, czyli odpowiednia kadra, w której panuje dobra atmosfera, sprzyjająca osiąganiu wysokich wyników w pracy. Dbając o satysfakcję  pracowników, zyskujemy kadrę, która jest stabilną załogą, oddaną swojej pracy, a to znajduje z kolei odbicie w  relacjach z klientami, poprawia jakość obsługi. Dobre relacje z klientami i dobra obsługa klienta to kluczowe sprawy, które stawiamy na piedestale w naszej codziennej pracy. Jakie to wszystko proste w słowach. Nieliczni jednak potrafią to skutecznie realizować. My potrafimy.
Realizujemy też wysyłki z i do Polski oraz w tranzycie. Tę ofertę kierujemy też do firm zagranicznych, gdyż obsługujemy także handel „crossowy”, czyli taki, gdzie towar nie przechodzi przez Polskę. Część zleceń dostajemy np. z Chin, czy Dubaju. Na przykład wysyłki z Kanady do Hiszpanii, czy z Chin do Włoch. Część takich zleceń pochodzi od firm polskich, które mają swoje oddziały czy nawet fabryki poza granicami Polski. My wychodzimy im naprzeciw,  proponując nasze usługi i w planach na przyszłość widzę  również ekspansję  naszych usług  na niektóre rynki, gdzie sprawdziły się już nasze, polskie produkty przemysłowe. Do tego trzeba być elastycznym, reagować na potrzeby rynku i potrafić sprostać wysokim wymaganiom klientów. I tacy właśnie staramy się być.
 
Miniony rok był kolejnym bardzo dobrym rokiem dla Sealand Logistics Sp. z o.o.
Otworzyliśmy biuro frachtu lotniczego  w Warszawie na lotnisku Okęcie,  co okazało się być trafioną inwestycją, która w krótkim czasie stała się rentowna.
Ponadto zostaliśmy dystrybutorem bardzo dobrej jakości  flexitanków służących do przewozu substancji  płynnych luzem w kontenerach morskich. Jest to alternatywa dla przewozu cieczy, pozwalająca na spore oszczędności sięgające nawet  25 proc  w stosunku do przewozu ładunku przy wykorzystania isotanka, czyli kontenera cysterny.
Dodatkowo poszerzyliśmy ofertę o tzw. liner bagi, które proponujemy, jako alternatywę służącą do przewozu w  kontenerach morskich towaru sypkiego, jak cukier, czy mąka. 
Jako uzupełnienie naszej palety usług, wychodząc też naprzeciw potrzebom obsługiwanych przez nas klientów, podjęliśmy decyzję o rozwinięciu działu transportu drogowego.  Oferujemy już nie tylko transport drogowy kontenerów, ale również krajowe i międzynarodowe przewozy FTL.
Dalszy przyrost obsługiwanej przez nas skonteneryzowanej masy ładunkowej spowodował, iż znaleźliśmy się w stosunkowo krótkim czasie w  czołówce tzw. spedycji morskiej kontenerowej w naszym kraju.
Posiadamy trzy bezpośrednie serwisy drobnicy morskiej kontenerowej z Chin do Gdyni, a w tym roku planujemy poszerzenie serwisów o nowe porty.
Nasza kadra również poszerzyła mocno swoje szeregi w zeszłym roku,  także „sealandowiczów” przybywa z każdym rokiem, z czego jesteśmy wszyscy bardzo dumni.
Reasumując –  cały czas staramy się poszerzać zakres usług, jednak przy zachowaniu wysokiej jakości oferowanego serwisu oraz wysokich standardów obsługi klienta.
Widzimy nadal nowe możliwości i kierunki rozwoju firmy. Wciąż stawiamy sobie nowe cele, także postaramy się jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczyć naszych klientów.
 
 
Sealand Logistics Sp. z o.o. w Gdyni została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego  Konkursu Gepardy Biznesu 2013.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *