Mazowieckie

Płock tworzy lepsze warunki do inwestycji

Wspieranie kooperacji we wspólnych działaniach sektora publicznego i prywatnego, rozwój klastra chemicznego, nowe inwestycje infrastrukturalne – to tylko niektóre z pomysłów na ściągnięcie nowych i ułatwienie działania operującym na terenie miasta firmom, mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

 

Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka:

 Płock to wyjątkowe miasto – malownicza lokalizacja na wysokiej wiślanej skarpie, wielowiekowa historia i wspaniałe zabytki łączą się tu z rozwijającą się gospodarką. Miasto jest siedzibą wielu dużych, prężnie działających firm, m.in.: giganta przemysłu rafineryjnego i petrochemicznego – PKN ORLEN S.A., „króla” dżinsu Levi Strauss Poland, producenta maszyn rolniczych CNH Polska, stoczni rzecznej Centromost, czy producenta materiałów budowlanych Budmat.

 
 
 
Płock nie staje w miejscu, za cel stawia sobie utworzenie jeszcze lepszych warunków do inwestycji. Wspieranie kooperacji we wspólnych działaniach sektora publicznego i prywatnego, rozwój klastra chemicznego, który istnieje w postaci nieustrukturalizowanych sieci powiązań między firmami z branży chemicznej i okołochemicznej, nowe inwestycje infrastrukturalne – to tylko niektóre z pomysłów na ściągnięcie nowych i ułatwienie działania operującym na terenie miasta inwestorom.
W przyszłości rozwój gospodarczy miasta może tylko przyśpieszyć, a to za sprawą zwiększenia dostępu do nowych, atrakcyjnych terenów inwestycyjnych leżących na terenie Płocka, perspektywie utworzenia linii kolejowej łączącej Płock z nowo powstałym lotniskiem w Modlinie i biegnącej dalej do stolicy Polski, czy realizacji projektu miejskich obwodnic. W zwiększaniu atrakcyjności inwestycyjnej miasta niebagatelny udział ma również Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. PPP-T realizuje budowę supernowoczesnych przedsięwzięć – Laboratorium Centralnego i Centrum Usług Korporacyjnych.
Prezentując biznesowe atuty Płocka nie można zapomnieć o możliwościach rekreacji i odpoczynku, jakie daje to miasto. Jego malownicza lokalizacja, liczne zabytki, dziedzictwo historyczne, a także baza hotelarsko-gastronomiczna, to tylko niektóre walory Płocka. Turyści już doceniają uroki miasta, a festiwale muzyczne takie jak Audioriver czy Reggaeland organizowane od 2006 roku zdążyły wypracować światową renomę i zaczęły dynamicznie rozwijać w Płocku branżę turystyczną i okołoturystyczną.

Płock został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *