1Mazowieckie

Europejski gigant wzmacnia rozwój województwa mazowieckiego

Największy na świecie producent pian poliuretanowych oraz czołowy dostawca mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Mowa o firmie SOUDAL, która oprócz sukcesów globalnych należy do grona najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w województwie mazowieckim.

 

Skonsolidowany obrót spółki w roku 2013 przekroczy 500 mln EURO, a globalna sprzedaż w porównaniu z 2012 r. wzrosła o ponad 10%. To sporo, tym bardziej, że ten okres nie należał do najłatwiejszych dla branży chemii budowlanej.

SOUDAL swoją pewną kondycję zawdzięcza przede wszystkim przemyślanej strategii rozwoju. Jej podstawą jest pierwszeństwo dla innowacji, która podwyższa jakość oferowanych rozwiązań. Jakie produkty oferuje swoim klientom?

Rozwiązania cenione przez profesjonalistów 

Produkty koncernu wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. Znajdują zastosowanie zarówno w tradycyjnym budownictwie, przy przemysłowej  produkcji autobusów, pojazdów specjalnych i szynowych, kontenerów, czy jachtów, jak i w małych warsztatach montażowych oraz prywatnych domach. Podnoszą wartość wykonywanych prac, chociażby ze względu na wysokie parametry energooszczędności. Rozwiązaniem, które szczególnie wyróżnia się na rynku jest Soudal Window System – trójwarstwowy montaż tzw. ciepły montaż okien. Jest to opracowany specjalnie na potrzeby nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa sposób  montażu, który umożliwia trwałe i skuteczne uszczelnienie stolarki okiennej i drzwiowej – mówi Andrzej Kaczor, Dyrektor Zarządzający SOUDAL Polska. – Prawidłowy montaż trójwarstwowy opiera się na zasadzie „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”. W praktyce oznacza to zastosowanie taśmy okiennej paroszczelnej i taśmy okiennej paroprzepuszczalnej jako ochrony dla warstwy termoizolacyjnej, którą najczęściej stanowi pianka poliuretanowa.
 
 
 
 
Andrzej Kaczor, Dyrektor Zarządzający SOUDAL Polska
 
Taka metoda wykonania prac spełnia wysokie wymagania dotyczące szczelności złącza okiennego, a także izolacji termicznej budynku – uzupełnia Andrzej Kaczor.                
W przypadku chemii profesjonalnej na uwagę zasługują również poliuretany i uszczelniacze na bazie polimerów hybrydowych. Wyróżnia je doskonała przyczepność do wszelkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, m.in. betonu, cegły, kamienia naturalnego, materiałów drewnopochodnych, metali, szkła i ceramiki oraz większości tworzyw sztucznych, a zróżnicowane parametry elastyczności pozwalają na wykonanie skomplikowanych rozwiązań architektonicznych.

Przydatne produkty

SOUDAL, oprócz produktów dedykowanych wykonawcom profesjonalnym może pochwalić się szeroką ofertą skierowaną do klientów indywidualnych. Szczególnymi właściwościami użytkowymi wyróżnia się piana montażowa wielorazowego użytku z aplikatorem Genius Gun. – Została ona bardzo dobrze przyjęta w całej Europie – przyznaje Andrzej Kaczor. –  Bez wątpienia sukcesem okazała się także gama klejów Fix All, tworzonych na bazie polimerów hybrydowych. Ponadto pracujemy nad nowymi typami pian montażowych, uszczelniaczy czy kotwami chemicznymi – podsumowuje Dyrektor Zarządzający SOUDAL Polska.

Zainteresowanie marką Soudal stale rośnie. Według prognoz firmowych specjalistów, najbliższe lata pozwolą na zacieśnienie współpracy przede wszystkim z odbiorcami wschodnimi, którym Soudal oferuje m.in. pianki pistoletowe i pianki montażowe z nowoczesnym  apikatorem Genius Gun, masy uszczelniające, kleje oraz profesjonalne rozwiązania systemowe, jak chociażby wspomniany już Soudal Window System.

 

Więcej informacji:

www.soudal.pl

www.facebook.com/PolubiszRemont

 

Soudal Manufacturing Sp. z o.o. w Pionkach została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Potęga Biznesu 2013 oraz  I edycji ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *