Małopolskie

Turysta lubi być zaskakiwany czymś innowacyjnym

Mamy rozbudowaną ofertę biznesową dla firm i instytucji, prowadzimy wiele działań kulturalnych, społecznych i naukowych. Rozwijamy uzdrowisko w podziemnych komorach, a także działalność leczniczą na powierzchni. To wszystko da się pogodzić i rozwijać, uwzględniając oczekiwania naszych gości, mówi Kajetanem d’Obyrn, prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” SA w Wieliczce.

 
 Turysta lubi być zaskakiwany czymś innowacyjnym
 
z Kajetanem d’Obyrnem Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” SA w Wieliczce rozmawia Jerzy Krajewski
 
 
 
Dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo uhonorowane tytułami Gepard Biznesu2013, Efektywna Firma 2013 i Mocna Firma 2013. Jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Polsce, podziemne uzdrowisko i miejsce niecodziennych wydarzeń. Jak udaje się  to wszystko pogodzić w jednym miejscu?
 
 Wielickie podziemia to labirynt ponad 2 tys. komór i 250 km korytarzy – przestrzeni po kilkusetletnim wydobyciu soli jest dużo, trzeba je tylko skutecznie zabezpieczać i umiejętnie wykorzystywać. Oprócz tradycyjnej Trasy turystycznej i aktywnej Trasy górniczej proponujemy alternatywne formy zwiedzania dla dzieci, pielgrzymów, seniorów. Zapewniamy noclegi pod ziemią i na powierzchni, wyśmienitą kuchnię, kosmetyki i pamiątki z soli. Mamy rozbudowaną ofertę biznesową dla firm i instytucji, prowadzimy wiele działań kulturalnych, społecznych i naukowych. Rozwijamy uzdrowisko w podziemnych komorach, a także działalność leczniczą na powierzchni. To wszystko da się pogodzić i rozwijać, uwzględniając oczekiwania naszych gości.
 
Historia, dziedzictwo kulturowe, prestiż miejsca i marka  – kopalnia nie poprzestaje na  tych unikatowych wartościach, dywersyfikuje działalność i wprowadza nowości…

Obiekty turystyczne muszą nie tylko odpowiadać na potrzeby współczesnego turysty, ale i je w dużej mierze wyprzedzać. Turysta lubi być zaskakiwany czymś innowacyjnym, czymś co wywoła u niego niecodzienne emocje. Taka jest uruchomiona przed prawie dwoma laty Trasa górnicza, taka jest  oddana do dyspozycji zwiedzających ekspozycja w komorach  Lill Górna i Kazanów. Na Trasie górniczej można poczuć atmosferę pracy pod ziemią na własnej skórze. Z kolei w dwóch udostępnionych w kwietniu 2014r. wyrobiskach za pomocą nowoczesnych technik multimedialnych zwiedzający zostaje przeniesiony w czasie, poznaje historię soli, a także wiele znaczeń i zastosowań tego niezwykłego minerału. Komora Lill Górna to m.in. jedyne na świecie podziemne kino 5D, które nie tylko dostarcza emocji, ale i wiedzy o historii tego miejsca. Historii, której nie da się wyrazić słowami – warto się wybrać i do Wieliczki, by się w nią zagłębić. 

 
 
Kopalni Soli „Wieliczka” SA w Wieliczce została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013 oraz w I edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *