Lubuskie

20 lat rozwoju Roltexu

Zdecydowanego przyspieszenia firma nabrała po wejściu do Unii Europejskiej, co częściowo przyczyniło się do pozyskania zagranicznych kontrahentów, a dzięki dofinansowaniom mogliśmy przy pomocy środków unijnych wyposażyć zakład w nowy park maszyn, mówi Michał Pannert,  Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Roltex” Sp. z o.o. w Brzeziu.

Michał Pannert,  Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Roltex” Sp. z o.o. w Brzeziu:

W tym roku obchodzimy 20-lecie działalności gospodarczej. To doskonała okazja do podsumowania tego, co udało się osiągnąć i jednocześnie warto określić nowe, dalszy kierunek rozwoju. Firma nasza zaczynała swą działalność w 1994 roku w niewielkich pomieszczeniach, w których znajdował się skromy, używany park maszyn. Początkowo zatrudnionych było 3 pracowników, a w następnym roku po zakupie działki z budynkami produkcyjnymi liczba pracowników wzrosła do 8. Roltex zajmował się wtedy produkcją sprzętu do transportu wewnętrznego np. wózki platformowe i dwukołowe. Po kilku latach działalność ta uzupełniona została o obróbkę blach. Dzięki ciężkiej pracy i odważnym decyzjom dziś zatrudniamy ponad 70 osób, które mają możliwość pracy w nowoczesnym i wyposażonym w bogaty park maszyn zakładzie produkcyjnym.

 
 
Zdecydowanego przyspieszenia firma nabrała po wejściu do Unii Europejskiej, co częściowo przyczyniło się do pozyskania zagranicznych kontrahentów, a dzięki dofinansowaniom mogliśmy przy pomocy środków unijnych wyposażyć zakład w nowy park maszyn. Dzisiaj firma osiągnęła pozycję lidera w regionie w zakresie szeroko rozumianej obróbki blach, rur i profili, świadcząc takie usługi jak cięcie laserem i plazmą, gięcie blach, spawanie, malowanie proszkowe. Naszymi klientami są m.in. firmy z branży elektrycznej, spożywczej, wydobywczej, budowlanej, dla których wykonujemy elementy lub  konstrukcje będące częścią maszyn, linii produkcyjnych, wydobywczych. Z kolei proste wózki platformowe i dwukołowe,  od których firma zaczynała, mają dzisiaj takie towarzystwo, że realizujemy kompleksowe wyposażenie magazynów, składów i hal produkcyjnych, wyposażając je w takie produkty jak regały, wózki podnośnikowe, meble metalowe, stoły podnośne, urządzenia pomocnicze i wiele innych.
Na następne lata naszym celem jest dalszy rozwój przez rozbudowę parku maszyn oraz zdobycie nowych kontrahentów z zagranicy. Życzymy sobie również, aby sponsorowana przez nas drużyna siatkarek klubu MLKS Roltex Zawisza Sulechów awansowała do najwyższej klasy rozgrywek.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Roltex” Sp. z o.o. w Brzeziu została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *