Małopolskie

Mercator Medical SA jest Gepardem Biznesu 2013 i Światową Firmą 2013

Grupa Mercator Medical jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych.  Działa globalnie w ponad 40 krajach oferując 120 produktów własnych, które docierają na wszystkie kontynenty. 

 
 
 
Grupa Mercator Medical jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych.  Uzupełnienie oferty Mercator Medical stanowią opatrunki medyczne oraz produkty ochronne  z włókniny, takie jak odzież jednorazowego użytku medycznego i obłożenia pola operacyjnego. Klientami Mercator Medical są jednostki służby zdrowia, zakłady przemysłowe, sieci handlowe  i hurtownie farmaceutyczne.
Mercator Medical posiada zakład produkcji rękawic medycznych w Tajlandii.  Z początkiem 2015 roku po zakończeniu rozbudowy i modernizacji zakładu,  moc produkcyjna  fabryki  osiągnie poziom 100-110 milionów sztuk rękawic miesięcznie.
Mercator Medical działa globalnie w ponad 40 krajach oferując ok. 120 produktów własnych, które docierają na wszystkie kontynenty.  Oprócz fabryki w Tajlandii, do Grupy Mercator Medical należą spółki dystrybucyjne w następujących krajach: Polska, Rumunia, Ukraina, Węgry oraz przedstawicielstwo w Stanach Zjednoczonych.
 
 
 
dr Wiesław Żyznowski, Prezes Zarządu Mercator Medical S.A. w Krakowie
Od listopada 2013 roku Mercator Medical S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Mercator Medical S.A. od lat jest zauważana i nagradzana w wielu ogólnopolskich plebiscytach. Spółka została wyróżniona wielokrotnie jako Gazele Biznesu , Gepardy Biznesu 2013, Światowa Firma 2013 oraz Globalni Liderzy Przyszłości. Wszystkie nagrody i wyróżnienia jakie otrzymała, potwierdzają, że ogólna strategia Grupy, rozwój sieci dystrybucji na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych, zdobywanie nowych partnerów biznesowych, jak również inwestycje krajowe i zagraniczne są mocnymi stronami.

Historia działalności Spółki sięga roku 1989, kiedy to Piotr i Wiesław Żyznowscy założyli Firmę Handlową „Mercator” Żyznowski i Spółka, Spółka Jawna.

Następnie w 1993 roku została powołana spółka akcyjna Mercator Med. S.A., z której w kolejnych okresach wyodrębniły się niezależne spółki Mercator Papier S.A., Mercator Medical S.A. i Mercator Poligrafia S.A.

Mercator Medical S.A. funkcjonuje samodzielnie na rynku wyrobów medycznych od 1996 roku. Początkowo spółka koncentrowała się wyłącznie na rękawicach medycznych i ochronnych. W odpowiedzi na potrzeby klientów i w efekcie stałego rozwoju portfolio produktów zostało rozszerzone o opatrunki, odzież jednorazowego użytku i obłożenia pola operacyjnego.
Wraz z rozwojem produktów nastąpił również rozwój obszarów działania.

Od 2004 roku spółka zaczęła rozwijać bezpośrednią dystrybucję na Węgrzech i Ukrainie, a od 2006 roku również w Rumunii, tworząc oddział w Budapeszcie oraz spółki zależne w Kijowie i w Cluj-Napoca.
W 2006 roku Mercator Medical S.A. zdecydowała się na zakup udziałów w spółce zlokalizowanej w Tajlandii, zajmującej się produkcją rękawic medycznych – w efekcie czego powstała spółka Mercator Medical (Thailand) Ltd.

Zarząd Mercator Medical S.A. stanowią: dr. Wiesław Żyznowski – Prezes Zarządu od 2010 roku;  Monika Sitko – Wiceprezes Zarządu,  związana z zarządem stale od 1998 roku oraz Leszek Michnowski – Wiceprezes Zarządu od 2013 roku i jednocześnie od 2011 roku Prezes Zarządu Mercator Medical Thailand Ltd.

Informacje o Grupie Mercator Medical dostępne są na stronie www.mercatormedical.eu.

Mercator Medical SA  została wyróżniona w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2013 i w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2013.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *