Branża materiałów budowlanych

Wiejak planuje kolejną rozbudowę zakładu

Cieszymy się z wyróżnień jakie otrzymaliśmy od Instytutu Nowoczesnego Biznesu. Są one miernikiem naszej pracy. Mamy jednak ambicję, by jeszcze szybciej się rozwijać, produkować jeszcze lepsze produkty i zdobywać nowe rynki,  mówi Monika Felińska,  referent ds. marketingu Wiejak Sp. z o.o. w Nidzicy.

 

Monika Felińska,  referent ds. marketingu Wiejak Sp. z o.o. w Nidzicy:

W tym roku szczególny nacisk postawiliśmy na rozwój linii produktowej –Wiejak Sp. z o.o. wprowadziła na rynek 3 rodzaje bram przemysłowych: segmentowe, gilotynowe oraz szybkobieżne. Wszystkie oferowane w kilku standardach wykonania – W ten sposób chcieliśmy jak najlepiej dostosować nasz produkt do potrzeb klienta. Wysoka jakość oferowanych przez nas wyrobów oraz zadowolenie odbiorców to główne cele naszej działalności.

 
 
 
Nidzicka firma posiada dwie odrębne marki: Wiejak i Wiejak-med.
Wiejak to produkty skierowane dla przetwórstwa spożywczego: drzwi chłodnicze, drzwi mroźnicze, drzwi przemysłowe, odbojnice, odwodnienia, sprzęt higieniczny, bramy segmentowe, bramy szybkobieżne oraz bramy gilotynowe.
 
Pod marką Wiejak-med natomiast produkowane są drzwi medyczne, drzwi RTG, umywalki chirurgiczne, zabudowy meblowe, wózki do aparatury oraz panele medyczne, w tym również nowość – szklane panele medyczne, które dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz możliwości umieszczenia w nich dowolnej grafiki pozwalają osiągnąć wysokie walory estetyczne.

 
Firma Wiejak Sp. z o.o. to firma rodzinna istniejąca na rynku od lat 80. Przez lata ewoluowała, rozwijając się i poszerzając zakres swojej działalności w zakresie obróbki stali kwasoodpornej. Dzisiejszy profil firmy ukształtował się w 2000 roku. Głównym sektorem działalności jest produkcja specjalistycznej stolarki drzwiowej oraz bram przemysłowych. Dziś firma może pochwalić się uznaniem nie tylko na rynku krajowym, ale również zagranicznym. Produkty eksportowane są m.in. do Niemiec, Rosji, Francji, Kazachstanu, Kanady.

Firma stale rozwija się i rozbudowuje. – Na chwilę obecną mogę zdradzić, że planowana jest kolejna rozbudowa zakładu o 1500 mkw. W nowych budynkach mieścić się będą własne centrum badawcze oraz dodatkowe pomieszczenia magazynowe i produkcyjne. 

 
Więcej informacji na stronach:
 

 
WIEJAK Sp. z o.o. w Nidzicy została wyróżniona w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014, VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014 oraz  II edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2014.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *