Branża informatyczna

Polski system WEBCON Business Process Suite dostępny jest na 5 kontynentach

Nasz system klasy Business Process Management pozwala zautomatyzować nawet najbardziej złożone i specyficzne procesy biznesowe w czasie znacznie krótszym w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, mówi Radosław Putek, Prezes Webcon Sp. z o.o.  w Krakowie.

WEBCON jest autorem rozpoznawanego na całym świecie systemu klasy Business Process Management, który pozwala szybko i tanio tworzyć aplikacje wspierające przebieg procesów biznesowych i zarządzanie dokumentami w przedsiębiorstwach.

System pozwala zautomatyzować nawet najbardziej złożone i specyficzne procesy biznesowe w czasie znacznie krótszym w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. W rezultacie przyczynia się to do poprawienia wydajności operacyjnej naszych klientów, a w ostatecznym rozrachunku pozwala im uzyskać i utrzymać przewagę konkurencyjną,  mówi Radosław Putek, Prezes Webcon Sp. z o.o.  w Krakowie.

 
 
Radosław Putek, Prezes Webcon Sp. z o.o.  w Krakowie
 
 
 
Dzisiaj nikt już nie wątpi w to, że systemy informatyczne pozwalają redukować koszty i optymalizować procesy w firmach,  tłumaczy Łukasz Wróbel, Dyrektor Konsultingu w firmie. – Problem w tym, że w miarę obsługi coraz bardziej specyficznych procesów biznesowych, koszty inwestycji w IT zaczynają rosnąć w postępie geometrycznym. Przy tradycyjnym podejściu, koszty budowy i późniejszego utrzymania dedykowanego systemu – a tylko taki pozwala zdobyć przewagę nad konkurencją – potrafią być ogromne, podobnie zresztą jak czas potrzebny na jego przygotowanie.

Naszym celem od zawsze było umożliwienie drastycznego obniżenia kosztów i czasu potrzebnego na to, by tworzyć takie właśnie dedykowane narzędzia IT. Dzięki WEBCON BPS nasi klienci mogą szybko, tanio i we własnym zakresie tworzyć aplikacje pozwalające zarządzać procesami, zadaniami i dokumentami w swoich firmach. Korzyści są ogromne, bo dzięki temu, właściwie każdą koncepcję zarządzania mogą aktywnie wspierać za pomocą skrojonych pod swoje potrzeby narzędzi informatycznych, dodaje Prezes Putek.

Wartość firmy buduje nie tylko sukces osiągnięty w Polsce, ale także przyjęta przez firmę strategia budowy sieci partnerskiej na rynkach międzynarodowych. Stale wzrastająca liczba klientów spoza granic Polski oraz nawiązane partnerstwa międzynarodowe z firmami z całego świata utwierdzają w przekonaniu, że obranie niespełna dwa lata temu kierunku ekspansji międzynarodowej było słuszną decyzją. Obecnie system WEBCON Business Process Suite dostępny jest już na 5 kontynentach, w 13 wersjach językowych.
Na silną pozycję firmy w kraju, pracuje nie tylko produkt, ale również zespół doświadczonych analityków biznesowych i konsultantów firmy.
– Wierzymy, że prawdziwą wartością dodaną dla naszych klientów jest nie konsulting technologiczny, ale przede wszystkim doświadczenie biznesowe jakie wnosimy do realizowanych projektów – mówi Łukasz Malina, Wiceprezes WEBCON odpowiedzialny za dział wdrożeń. – Na przełomie ostatnich lat mieliśmy okazję rozpocząć bliską współpracę z firmami takimi jak TAURON, LPP, Grupa Rovese, Grupa Nowy Styl, PKP SA czy Energa Obrót.
Założona w 2006 roku firma, dziś zatrudnia ponad sześćdziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów, posiada biura w Krakowie oraz Nowym Jorku. Głównym celem WEBCON na kolejne lata jest stałe poszerzanie zasięgu sieci partnerskiej, nieustanne rozbudowywanie i udoskonalanie oprogramowania oraz realizacja długofalowej strategii wzrostu.
– Przyznany nam tytuł Geparda Biznesu napawa nas ogromną dumą i motywuje do dalszego działania. Dążymy do tego, aby oferta WEBCON-u, kojarzyła się, zarówno w kraju jak i na świecie, z innowacyjną myślą technologiczną i pełnym profesjonalizmem – dodaje Prezes Putek.

Więcej o WEBCON na stronie internetowej: www.webcon.pl

Webcon Sp. z o.o.  w Krakowie została wyróżniona w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014, VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014 oraz  II edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *