Branża budowlana

Recepta na sukces firmy Gardenia Sport

Inwestorzy, którzy zdecydują się na współpracę z nami, mają pewność, że użyte materiały będą najwyższej jakości, oraz że w całym procesie realizacji będą mieli styczność z wykwalifikowanym personelem, a w razie usterek, nie zostawimy ich bez pomocy i podejmiemy się naprawy, mówi Tomasz Bernat, prezes Gardenia Sport Sp. z o.o. w Warszawie.

 

Tomasz Bernat, prezes Gardenia Sport Sp. z o.o. w Warszawie:

Nasza firma zajmuje się kompleksową realizacją zewnętrznych obiektów sportowych, takich jak: stadiony, boiska przyszkolne, boiska do piłki nożnej z certyfikatem FIFA, boiska do rugby z certyfikatem IRB czy też certyfikowane bieżnie lekkoatletyczne.
Na czym polega nasz sukces? W dużym uproszczeniu – na uczciwym traktowaniu ludzi. Dla nas najważniejszy jest człowiek. Dlatego też wszystkie osoby biorące udział w inwestycji traktujemy tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.

 
 
 
Tomasz Bernat, prezes Gardenia Sport Sp. z o.o. w Warszawie
 
Jedną z największych wartości firmy są jej pracownicy, to oni mają rzeczywisty wpływ na to, co się dzieje w przedsiębiorstwie. To ich kompetencje, systemy wartości i zaangażowanie przyczyniają się do sukcesu. Staramy się zapewnić im dobre warunki pracy oraz możliwość rozwoju osobistego. Próbujemy patrzeć na nich przez pryzmat szerszy niż wyłącznie zawodowy. Zależy nam również na tym, aby byli spełnieni w innych dziedzinach życia, aby udało im się zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.
Uczciwie traktujemy także naszych podwykonawców i dostawców. Ich ścisła selekcja pozwala nam wyłonić partnerów godnych zaufania, wyznających podobne wartości i mających podobne cele. Stawiamy im konkretnie wymagania, ale traktujemy ich prace z należytym szacunkiem i godną zapłatą. Rzeczywiste partnerstwo w tych relacjach pozwala nam na wspólne przezwyciężenie wielu trudnych sytuacji zamieniając je w sukces całej inwestycji.
Nie zapominamy także o zamawiających, uwzględniamy ich potrzeby i oczekiwania. Ale przede wszystkim pamiętamy również o osobach, które często nie biorą bezpośrednio udziału w realizacji inwestycji – o użytkownikach. Najczęściej jest to młodzież szkolna lub zawodnicy. Branża, w której działamy, wpływa na to, jak postrzegamy nasze zobowiązania wobec społeczeństwa. Sport, dzieci, aktywność fizyczna są obszarami, które są dla nas szczególnie ważne. W ramach możliwości staramy się wspierać lokalne drużyny sportowe, aktywnie uczestniczyć w ważnych dla nich wydarzeniach jak np. otwarcie obiektu czy mecz.
Powyższe brzmi bardzo kolorowo – oczywiste jest, że duża konkurencyjność rynku wymusza niskie ceny. Jednak można (i trzeba!) robić to uczciwie. Bardzo rzetelnie liczymy wszystkie koszty, dbając jednak o to, aby nie obniżyć ich w sposób, który wiązałby się ze spadkiem jakości inwestycji lub wpłynął negatywnie na kapitał ludzki. Dzięki temu, inwestorzy, którzy zdecydują się na współpracę z nami, mają pewność, że użyte materiały będą najwyższej jakości, oraz że w całym procesie realizacji będą mieli styczność z wykwalifikowanym personelem, a w razie usterek, nie zostawimy ich bez pomocy i podejmiemy się naprawy.
Z powodu strategii polegającej na traktowaniu wszystkich osób biorących udział w realizacji inwestycji fair, udało nam się osiągnąć sukces. Mamy jednak świadomość, że branża budowlana jest trudną i bardzo dynamiczną, a tym samym łatwo jest utracić pozycję. Dlatego też nasze plany na przyszłość nie odbiegają znacząco od dotychczasowych. Chcemy budować obiekty sportowe dające jak największy komfort użytkowania, wykonane z materiałów najwyższej jakości, po optymalnej cenie. Podsumowując krótko: budujemy dla ludzi, przez ludzi i za pomocą ludzi. Dążymy do tego, aby wszyscy w tym procesie byli usatysfakcjonowani i zadowoleni. To jest nie tylko sekret naszego sukcesu, ale zarazem i nasz długoterminowy cel, który do tej pory realizujemy z powodzeniem.
 
 
Gardenia Sport Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014.

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *