Edukacja

Centrum Edukacji przeszkoliło ponad 100 tysięcy słuchaczy

Systematycznie lokujemy się na czołowych miejscach pośród największych firm szkoleniowych w kraju. Byliśmy organizatorem ponad 50 edycji studiów podyplomowych z najlepszymi uczelniami, mówi Tadeusz Rutkowski,  Prezes Zarządu Centrum Edukacji Sp. z o.o. w Płocku.

Tadeusz Rutkowski,  Prezes Zarządu Centrum Edukacji Sp. z o.o. w Płocku:

Centrum Edukacji Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku szkoleniowym od 16 lat. Spółka została powołana w roku 1999 przez Polski Koncern Naftowy ORLEN przy współudziale Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Główne cele postawione przed Spółką to organizacja i prowadzenie szkoleń i kursów na rzecz Koncernu oraz prowadzenie Zespołu Szkół jako szkoły publicznej.
W kolejnych latach Spółka dywersyfikowała swoją działalność edukacyjną obejmując nowe obszary kształcenia i doskonalenia zawodowego. Przeszkoliliśmy ponad 100 000 słuchaczy. Zrealizowaliśmy ponad 10 000 dni szkoleniowych
Aktualnie Spółka jest  organem prowadzącym dla Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w skład którego wchodzi m. in. Technikum Chemiczne. W sumie w Szkole kształci się około 1000 uczniów. Na uwagę zasługuje ścisła współpraca z PKN ORLEN – precyzyjnie organizowane praktyki na poszczególnych wydziałach, fachowy nadzór i opieka nad uczniami ze strony Koncernu pozwalają przygotować w sposób optymalny wszechstronnie wykształconego pracownika. Jesteśmy jedynym podmiotem prawa handlowego, który prowadzi tak dużą szkołę publiczną.
W ramach Szkoły Języków Obcych, uczymy różnych języków na różnych poziomach. Aktualnie prowadzimy zajęcia dla ponad 1000 słuchaczy, dla dzieci  ( od lat 5), młodzieży i dorosłych, w grupach otwartych i zamkniętych dla firm. Projektem specjalnym w tym zakresie jest Akademia Językowa dla pracowników PKN ORLEN.
Jesteśmy Centrum Egzaminacyjnym TELC i posiadamy akredytację Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. W ostatnim rankingu Book of Lists Szkoła uplasowała się na 12 miejscu w kraju.
Byliśmy organizatorem ponad 50 edycji studiów podyplomowych z najlepszymi uczelniami: Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Krakowską, Akademią Koźmińskiego, Uniwersytetem Łódzkim. Zrealizowaliśmy 3 edycje studiów MBA. Prowadziliśmy wiele szkół policealnych jako szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych. Zrealizowaliśmy 20 projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej na kwotę ponad 20 mln zł. Były to projekty o charakterze regionalnym i ogólnopolskim.
Od lat realizujemy cały zakres szkoleń specjalistycznych (bhp, ratownictwo chemiczne, bezpieczeństwo energetyczne) jak i szkoleń biznesowych, w obszarach zarządzania, sprzedaży i obsługi klienta, umiejętności osobistych, komputerowych. Prowadziliśmy duże projekty szkoleniowe, takie jak: Akademia Sprzedaży, Akademia Orłów czy Bezpieczna stacja. Stosujemy różne metody szkoleniowe, kładąc szczególny nacisk na efektywność biznesowych szkoleń.
Prowadzimy też Centrum Kształcenia Ustawicznego, w ramach którego  organizujemy szereg kursów zawodowych w tym w konwencji Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych.
Dysponujemy świetnie wyposażonym ośrodkiem szkoleniowym przystosowanym do organizacji dużych konferencji i seminariów.
W   rankingu Book of Lists systematycznie lokujemy się na czołowych miejscach pośród największych firm szkoleniowych w kraju – w ostatnim notowaniu było to 5. miejsce. Posiadamy certyfikat Europass oraz certyfikat zarządzania jakością DIN EN ISO 9001:2008, dzieląc się również wiedzą w zakresie wdrażania systemów jakości.

Centrum Edukacji Sp. z o.o. w Płocku została wyróżniona w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *