Transport, magazyny, łączność

Futura Cargo dociera do klientów w całej Europie

Przy wsparciu oddziałów firmy we Włoszech, Luksemburgu i Bułgarii docieramy do klientów w całej Europie. Nasz międzynarodowy personel złożony jest z fachowców z długoletnim stażem i młodych wychowanków, a nasi klienci dostają obsługę w swoim ojczystym języku, mówi Michał Podgórski, General Manager Futura Cargo Sp. z o. o. w Warszawie.

 

Michał Podgórski, General Manager Futura Cargo Sp. z o. o. w Warszawie:

Futura Cargo Sp. z o.o. konsekwentnie od ponad 10 lat pracuje na swoją markę. Mimo bardzo silnej konkurencji w branży logistycznej w Polsce i w Europie udaje nam się od wielu lat odnotowywać stabilny wzrost sprzedaży i poprawę rentowności.
Na początku naszej działalności skoncentrowaliśmy się na obsłudze transportowej firm z branży AGD. Wraz z rozwojem polskich fabryk największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego i dostawców komponentów do produkcji sprzętu AGD udało nam się zbudować podwaliny tego, czym nasza  firma jest dzisiaj. Obecnie w dalszym ciągu drogowy transport międzynarodowy produktów przemysłowych jest podstawą naszej działalności, niemniej od kilku lat rozszerzamy portfel naszych usług o między innymi międzynarodowy transport żywności w temperaturze kontrolowanej, transport krajowy, magazynowanie i dystrybucję. Naszym klientom dajemy też do dyspozycji stałe linie drobnicowe z Włoch – ta usługa otwiera nas na małych i średnich importerów.

 

Michał Podgórski, General Manager Futura Cargo Sp. z o. o. w Warszawie

Przykładamy dużą wagę do doboru i selekcji podwykonawców, monitorując jakość usługi i budując z wybranymi firmami transportowymi długotrwałe relacje. Trzon naszych dostawców stanowią polskie mikro firmy transportowe, które dają nam bardzo wysoką jakość, a dzięki ich zaangażowaniu i elastyczności możemy zaoferować klientom usługę „szytą na miarę”.
Przy wsparciu oddziałów firmy we Włoszech, Luksemburgu i Bułgarii docieramy do klientów w całej Europie. Nasz międzynarodowy personel złożony jest z fachowców z długoletnim stażem i młodych wychowanków, a nasi klienci dostają obsługę w swoim ojczystym języku.
Nasze starania są doceniane zarówno przez niezależnych ekspertów – regularnie jesteśmy w gronie laureatów Gazel Biznesu przyznawanych przez Puls Biznesu i Coface, kilkakrotnie byliśmy laureatami Diamentów Forbes’a, po raz drugi jesteśmy laureatem Gepardów Biznesu, jak i przez klientów – przez dwa lata z rzędu Futura Cargo była wybierana najlepszym dostawcą usług transportu międzynarodowego przez producenta sprzętu AGD Bosch i Siemens – koncern BSH.

W najbliższych latach planujemy dalej podążać wybraną przez nas drogą, utrzymując dwucyfrowy wzrost obrotów w skali rok do roku, świadcząc usługę na wysokim poziomie jakościowym. Pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty o logistykę kontraktową i kolejne stałe międzynarodowe linie drobnicowe. Wyzwaniem, przed którym stoimy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniem rynku i w zgodzie z polityką ekologiczną UE, jest rozszerzenie w najbliższym czasie pakietu naszych usług o transport intermodalny.

Futura Cargo Sp. z o. o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *