Przemysł elektromaszynowy

PRIMA POWER jest światową firmą, specjalizującą się w technologii obróbki blachy

PRIMA POWER jest wiodącą na światowym rynku firmą, specjalizującą się w technologii obróbki blachy. Dbałość o precyzję, wydajność projektowanych maszyn oraz innowacyjność wdrażanych rozwiązań zapewniły firmie pozycję lidera w branży i zaufanie tysięcy klientów.

 Firma Prima Power dostarcza nowatorskie rozwiązania różnorodnym gałęziom przemysłu, m.in. w tak  wyspecjalizowanych obszarach jak: lotnictwo, kosmonautyka, maszyny rolnicze, budowlane, przemysłowe czy motoryzacja. Szeroka gama maszyn do obróbki blachy obejmuje wycinarki laserowe, wykrawarki oraz prasy krawędziowe.

 

 

Do bogatej oferty Prima Power należą serwo-elektryczne wykrawarki The Punch, prasy krawędziowe i maszyny do gięcia The Bend, zintegrowane wykrawarki The Combi, kompletna linia automatyzacji i FMS The System oraz oprogramowania do zarządzania produkcją.
Wiodącą technologią, poddawaną przez inżynierów Prima Power stałej modernizacji i udoskonalaniu, jest technologia cięcia laserowego. Z myślą o wciąż zmieniających się realiach rynkowych, zwłaszcza prężnym rozwoju motoryzacji, technologia ta jest na bieżąco dostosowywana do współczesnych potrzeb i wymagań klientów. Prima Power została pierwszym na świecie producentem maszyn laserowych, który opracował wewnętrznie własny laser światłowodowy – CF3000.

 

W zakresie technologii laserowej 2D firma opracowała dwie innowacyjne maszyny: Laser Genius i Platino 2.0 Fiber + Compact Server. Urządzenia gwarantują maksymalną dokładność i wydajność przy jednocześnie skróconym czasie cyklu produkcyjnego. Prima Power jest ponadto niekwestionowanym liderem technologii 3D. Nowoczesne rozwiązania pozwoliły na obróbkę trójwymiarowych detali, dzięki czemu możliwości cięcia blachy za ich pomocą są obecnie praktycznie nieograniczone. Lasery 3D znakomicie sprawdzają się w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie wymagane są duże dokładności  obróbki detali.

Cechą charakterystyczną rozwiązań dostarczanych przez Prima Power jest nie tylko najwyższa jakość  opracowywanych technologii, ale również dbałość o środowisko naturalne. Zgodnie z koncepcją „Green means” proponowane przez firmę wdrożenia pomagają ograniczać emisję szkodliwych gazów.  Jedną z głównych przyczyn wdrażania systemów laserowych do obróbki precyzyjnych elementów w sektorze motoryzacyjnym, a także energetycznym jest właśnie redukcja zanieczyszczenia podczas procesu produkcji oraz oszczędność energii, a co za tym idzie – również kosztów wytwarzania.

Imponujące doświadczenie grupy Prima Industrie, sięgające 1969 roku, pozwoliło rozwinąć się firmie w czołowego producenta maszyn do obróbki blachy i obróbki laserowej 2D i 3D.

Zakłady produkcyjne Prima Power mieszczą się we Włoszech, w Finlandii, Chinach i USA. Firmowa sieć sprzedaży obejmuje ponad 70 krajów na całym świecie. Efektywne wsparcie wszystkich klientów zapewnia profesjonalny serwis, zarządzany przez fachowców z branży. Firma zatrudnia ponad 1500 pracowników.

Prima Power Central Europe Sp. z o.o. w Czosnowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015 oraz w III edycji Konkursu Światowa Firma – Worldwide Company 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *