Branża handlowa

Amplus  – dostawca owoców i warzyw najwyższej jakości

Grupa Amplus to wiodący polski producent oraz dystrybutor świeżych owoców i warzyw, który dostarcza produkty na rynek polski oraz rynki światowe. W Polsce Grupa jest kluczowym dostawcą do sieci handlowych, realizując ponad 1000 dostaw miesięcznie. Jako krajowa firma, Amplus dysponuje nieograniczonymi możliwościami eksportowymi, dzięki czemu produkty dostępne są nie tylko w Polsce.

– Dzięki połączeniu kompetencji, doświadczenia, pracowitości, pasji oraz odwagi jesteśmy jednym
z czołowych polskich producentów i dystrybutorów świeżych warzyw i owoców. Jako lider innowacji stale wprowadzamy przełomowe rozwiązania technologiczne oraz nowe, naturalne i bezpieczne produkty – mówi Katarzyna Rybicka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju.

SEMPER IN ALTUM

Czyli zawsze wzwyż. Wizja ta przyświeca firmie na każdym kroku, dlatego od ponad 24 lat z sukcesem dba  o jakość i bezpieczeństwo wszystkich produktów, współtworząc i podnosząc tym samym standardy jakości nie tylko na polskim rynku. Celem marki jest satysfakcja klientów oraz to, by dostarczać im smaczne, zdrowe, sprawdzone i bezpieczne produkty najwyższej jakości. 

W myśl tej samej wizji, Amplus realizuje koncepcję zrównoważonego rozwoju. W lutym 2016 roku firma przystąpiła do Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Oprócz zwiększenia efektywności dba o interes społeczeństwa oraz środowiska naturalnego, a także o poprawę warunków życia lokalnej społeczności i swoich pracowników.

Amplus Dziś

Jako Grupa, Amplus dysponuje 40 000 m² powierzchni magazynowej oraz produkcyjnej, która znajduje się w Prandocinie Iłach. Firma posiada najnowocześniejszą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie bazę przechowalniczo–chłodniczą, w  której skład wchodzi m.in. 17 chłodni o łącznej pojemności 17 000 ton oraz tysiące metrów hal produkcyjnych. Przedsiębiorstwo zatrudnia średnio 500 osób.

Na terenie południowej Polski, producent oraz dystrybutor owoców i warzyw Amplus uruchomił program pilotażowy innowacyjnego systemu monitoringu chorób oraz szkodników warzyw polowych. Dzięki niemu możliwe stało się wprowadzenie systemu profesjonalnego doradztwa w zakresie ochrony upraw. W efekcie producenci, którzy współpracują z Amplus będą mogli optymalizować zużycie środków ochrony roślin.

Wyznacza standardy

W Amplus jakość produktów jest najwyższym priorytetem, dlatego swoją działalność opiera na normie GLOBALGAP, która potwierdza dobrą praktykę produkcyjną, zapewniającą kontrolę i identyfikowalność produktu od momentu wysiewu. Działania firma prowadzi również w systemie HACCP (opartym na wymaganiach CodexAlimentarius), według norm IFS (International Food Standard) oraz BRC Global Standard for Food Safety.

 

Amplus Sp. z o.o. w Niegardowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w III edycji Konkursu Światowa Firma – Worldwide Company 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych. Z informacji z Urzędów Celnych wynika, że Amplus w 2014 r. eksportowała swoje produkty do 9 krajów.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *