Artykuły

VI Edycja China Homelife Show 06-08 czerwca 2017 r.

Organizatorzy targów CHINA HOMELIFE SHOW i CHINA MACHINEX już teraz zapraszają na kolejną, VI edycję tych targów w Polsce, które odbędą się 06-08 czerwca 2017 r. w PTAK Warsaw Expo Nadarzyn.  Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" został patronem medialnym tych targów.

 

* VI Edycja China Homelife Show 06-08 czerwca 2017 r. w Międzynarodwym Centrum Targowo-Kongresowym PTAK Warsaw Expo Nadarzyn w Nadarzynie koło Warszawy.
* Chińsko Europejskie Forum Gospodarcze,
* Krajowy Kongres Gospodarczy Samorządu Terytorialnego i Gospodarczego
 

 

Wejście na V edycje  CHINA HOMELIFE SHOW w czerwcu 2016 r.

Rok 2016 możemy zaliczyć do przełomowych w budowaniu polsko-chińskich relacji handlowych. Ogromna liczba wydarzeń biznesowych, chińskie wizyty na najwyższym szczeblu oraz nowe możliwości handlowe połączyły biznes polski i chiński dużo silniejszą nicią.

Choć 2016 rok jeszcze się nie skończył, to w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie organizatorzy jednego z największych targów polski-chińskich CHINA HOMELIFE SHOW i CHINA MACHINEX już teraz zapraszają na kolejną, 6. edycję tych targów w Polsce, które odbędą się 06-08 czerwca 2017 r. i zapowiadają, że w przyszłorocznym kalendarzu pojawi się też zupełnie nowe wydarzenie zbliżające Chiny z całym regionem Europy Centralnej i Wschodniej.

 

Głównymi organizatorami targów CHINA HOMELIFE SHOW  są chińska firma MEORIENT International Exhibition, Warszawska Izba Gospodarcza i Stowarzyszenia Polskich Mediów. 

Państwo Środka jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski poza Starym Kontynentem. W całym zeszłym roku obroty handlowe między naszymi krajami sięgnęły prawie 25 mld dolarów.

– Polska stała się w ostatnich latach bardzo ważnym europejskim partnerem dla strony chińskiej, nie tylko przez naszą obecność na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, ale również ze względu na centralne położenie, w samym sercu Europy. Powinniśmy z tego faktu korzystać, bo możliwości współpracy nadal są ogromne – mówi Marek Traczyk, Prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów podczas spotkania z kilkudziesięcioma przedstawicielami samorządu terytorialnego i gospodarczego w siedzibie KIG 20 września 2016 r.

 

Marek Traczyk, Prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów, rozmawia z chińskim partnerami. 

Intensyfikacja polsko-chińskiej współpracy gospodarczej i handlowej nie byłaby jednak możliwa bez odpowiedniej infrastruktury i wydarzeń, które pomagają nawiązywać bezpośrednie relacje handlowe i znaleźć odpowiednich partnerów biznesowych. Do jednych z najważniejszych punktów w kalendarzu polsko-chińskiego biznesu należą targi China Homelife Show i China Machinex, które organizowane przez MEORIENT International Exhibition wraz z polskim partnerami:  Warszawską Izbą Gospodarczą, Stowarzyszeniem Polskich Mediów oraz Redakcją TTG Central Europe, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą. Meorient realizuje te targi, pod tą samą nazwą w 10 rejonach świata (Afryka Południowa, Arabia Saudyjska, Brazylia, Egipt, India, Meksyk, Jordania, Kazachstan, Polska, Turcja), jako globalny projekt spotkań B2B, który w 2017 roku będzie obchodził swój 10. jubileusz. China Homelife Show i China Machinex w Polsce jest jedyną w tej części Europy edycją tego wydarzenia obejmującego swym zasięgiem 14 krajów.

China Homelife Show to przede wszystkim targi B2B, których celem jest zaprezentowanie dostawców z Chin i umożliwienie im nawiązania kontaktów biznesowych z potencjalnymi partnerami. Tegoroczna edycja w PTAK EXPO w Nadarzynie k. Warszawy zgromadziła rekordową liczbę, bo ponad 1 tys., prezentujących się firm z Chin. Goście targowi mogli zapoznać się z ofertą aż 60 tys. produktów z branży odzieżowo-tekstylnej, meblarskiej, wyposażeniowej, elektronicznej, oświetleniowej i budowlanej. Wydarzeniu China Homelife Show towarzyszą także targi China Machinex, na których firmy z Chin prezentują nowe możliwości technologiczne na rynku maszyn, energii i narzędzi.

Rangę tegorocznej edycji China Homelife Show podkreśliły świadczą patronaty krajowe i zagraniczne, udział władz centralnych, regionalnych, powiatowych. Swoją obecnością targi zaszczycili m.in. Xu Jijan,  Ambasador  Chin w Polsce,  Jerzy Kwieciński sekretarz stanu Ministerstwa Rozwoju, Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, premier Waldemar Pawlak który reprezentowała władze Województwa Mazowieckiego, Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego oraz liczni reprezentanci izb  i stowarzyszeń branżowych.

 Ryszard Marcińczak, Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej, promuje targi CHINA HOMELIFE SHOW na konferencji prasowej. 

– Tegoroczna edycja China Homelife Show i China Machinex pokazała, jak duży jest głód wzajemnych relacji biznesowych między Chinami, Polską i krajami Europy Centralnej i Wschodniej. W przyszłym roku chcemy wejść na jeszcze wyższy poziom i zaproponować przedsiębiorcom, ale i również samorządom gospodarczym i terytorialnym z całej Europy Centralnej, udział w nowym wydarzeniu łączącym nasz region z Państwem Środka. Projekt CHIŃSKO-EUROPEJSKIEGO FORUM GOSPODARCZEGO, Krajowy Kongres Gospodarczy Samorządu Terytorialnego i Gospodarczego  który zyskał aprobatę  ze strony ponad 100 izb gospodarczych z Europu Centralnej i Wschodniej oraz rodzimych. Podczas ostatniego spotkania Izb  Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie  ta inicjatywa otrzymała także wsparcie oraz deklaracje udziału w tym przedsięwzięciu.  Będzie  ona pierwszą na taką skalę wydarzeniem w regionie" zapowiedział podczas spotkania z partnerami projektu – Ryszard Marcińczak, Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej.

 

CHINA HOMELIFE SHOW I CHINA MACHINEX

NA WORKSHOPIE BĘDĄ OBECNI PRODUCENCI Z NASTĘPUJĄCYCH SEKTORÓW
Meble do domu: meble wypoczynkowe, sypialnie, meble do jadalni, meble do ogrodu, meble dla dzieci.
Meble biurowe: krzesła, stoły, ekrany, ścianki działowe, szafy na dokumenty, regały na książki, sejfy, gabinety.
Meble dla biznesu: meble hotelowe i specjalistyczne oraz pozostałe meble dla biznesu, meble dla lokali użyteczności publicznej, meble lotniskowe, meble do kin, teatrów i sal widowiskowych, meble laboratoryjne
 Artykuły gospodarstwa domowego: oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, lodówki, pralki, nawilżacze, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy, sokowirówki, chłodziarki do napojów, czajniki elektryczne, wentylatory elektryczne, roboty kuchenne, suszarki do włosów, odkurzacze parowe, maszyny do lodu, żelazka, odkurzacze, filtry wody, podgrzewacze do wody.
Domowe systemy audio-video: Audio digital TV, HDTV, zestawy hi-fi najwyższej klasy, kino domowe, gry wideo.
 Elektronika: telefony komórkowe, PSP, MP3, MP4.
 Domowe urządzenia rekreacyjne i fitness: fotele masujące, bieżnie, AB Rocket, wielofunkcyjne urządzenia treningowe, rowery górskie, rowery, pojazdy elektryczne, inne urządzenia fitness, zdrowa żywność
 Odzież i tekstylia: Tkaniny do domu takie jak obrusy, narzuty, tekstylia kuchenne, tekstylia łazienkowe, ręczniki, tkaniny dekoracyjne, zasłony, rolety, poduszki.
Tkaniny dywanowe: tkaniny wykończeniowe, tkaniny obiciowe, tkaniny Casement.
Włókna i przędze: bawełna, poliester, wiskoza, włókno octanowe, akryl, wełna, Fiax, tkaniny syntetyczne.
Akcesoria: naszywki, przypinki, guziki, zamki błyskawiczne, podszewki, wieszaki, wstążki.
Odzież: odzież rekreacyjna, odzież miejska, bielizna, odzież sportowa, stroje wizytowe, skarpety
 Kuchnia i łazienka. Kuchnia: meble kuchenne, szafki, kuchenki, opiekacze, nakrycia stołowe, zestawy do herbaty, wentylatory kuchenne, sprzęt do uzdatniania wody.
Łazienka: meble łazienkowe, szafki łazienkowe, wanny, akcesoria łazienkowe, płytki ceramiczne, mozaiki, akcesoria łazienkowe, baterie, natryski, zlewy, umywalki, armatura łazienkowa
Materiały budowlane: okna i drzwi, podłogi, schody, sufity, ściany, przepierzenia, systemy wentylacji, rury, kamień, szkło budowlane, okładziny budowlane, farby, mozaiki, materiały uszczelniające.
Przedmioty codziennego użytku: porcelana, wyroby z tworzyw sztucznych, wieszaki, parasole, płaszcze przeciwdeszczowe, artykuły piśmiennicze, środki czyszczące, artykuły metalowe, naczynia kuchenne, odświeżacze powietrza.
 Ozdoby i upominki: obrazy olejne, ramki do zdjęć, zegary, prezenty świąteczne, świeczki, świeczniki, wisiorki, oświetlenie wewnętrzne, lustra, talerze i misy ozdobne, osłony, wazy, rośliny.
 Oświetlenie: oświetlenie dekoracyjne, oświetlenie zewnętrzne, oświetlenie LED, oświetlenie do domów, oświetlenie do kin i teatrów, lampy jarzeniowe, lampy halogenowe, systemy sterowania oświetleniem
 Ogród i czas wolny. Ogród: fontanny, rzeźby, płoty, huśtawki, krzesła, markizy, pergole, oświetlenie zewnętrzne, narzędzia ogrodnicze.
Czas wolny: meble ogrodowe, leżaki, hamaki, namioty, flagi, oświetlenie awaryjne, plecaki, sprzęt sportowy

W programie targów MACHINEX znajdziemy:
maszyny do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, do przetwórstwa spożywczego i pakowania, maszyny budowlane, maszyny rolnicze, sprzęt i narzędzia z napędem elektrycznym, elektryczność i nowa energia plastikowych.
 
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *