Branża konsultingowa

JDS Consulting specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu ochrony danych osobowych

Wdraża systemy ochrony danych osobowych zapewniające kompatybilność w ramach poszczególnych biznesów realizowanych w grupie kapitałowej, co sprzyja współdzieleniu rozwiązań (np. w ramach usług shared services, wspólnych działań marketingowych, transferu danych w ramach relokacji pracowników) i zapewnieniu większej synergii uzyskiwanych rezultatów.

 

Firma JDS Consulting jest od ponad 13 lat obecna na rynku doradczym w Polsce. Zespół ekspertów JDS Consulting realizuje usługi audytowe, outsourcingowe, doradcze i szkoleniowe w takich obszarach prawnych jak ochrona danych osobowych, ochrona informacji niejawnych, tajemnica przedsiębiorstwa i bezpieczeństwo informacji, dokumentacja medyczna, własność intelektualna i nowe technologie, a także z zakresu compliance oraz procedur i standardów organizacyjnych.  

 

Jednym z głównych obszarów działalności JDS Consulting jest ochrona danych osobowych. Nasza spółka przeprowadziła szereg projektów audytowych i wdrożeniowych z zakresu ochrony danych osobowych na rzecz licznych podmiotów różnorodnych branż w Polsce. W ramach prac przeprowadzonych przez JDS Consulting realizowane są: audyty, podczas których inwentaryzowane są wszystkie zasoby podlegające ochronie prawnej na gruncie ustawy o ochronie danych osobowych (zbiory danych oraz systemy informatyczne), weryfikowane są poziomy realizacji poszczególnych obowiązków ustawowych, opracowywane wytyczne związane z wyeliminowaniem zdiagnozowanych nieprawidłowości. Realizowane projekty są każdorazowo bardzo wysoko oceniane przez klientów JDS Consulting. Projekty prowadzone przez konsultantów firmy nie utrudniają realizacji bieżących obowiązków przez pracowników, a konsultanci firmy JDS Consulting dostosowują sposób realizacji prac w sposób elastyczny do specyfiki organizacyjnej danego klienta.

JDS Consulting jako jedna z pierwszych firm na rynku polskim, wprowadziła usługę outsourcingu funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji (2006 rok), dzięki czemu firma posiada unikalne doświadczenie w tworzeniu dedykowanych rozwiązań z zakresu ochrony danych osobowych ze szczególnym uwzględnieniem roli osób odpowiedzialnych za pełnienie funkcji nadzoru w obszarze ochrony danych osobowych. Obecnie wiele firm z branży finansowej, produkcyjnej, telekomunikacyjnej, leczniczej, mieszkaniowej powierzyło pełnienie funkcji Administratorów Bezpieczeństwa Informacji prawnikom JDS Consulting.

Eksperci JDS Consulting są znanym źródłem opiniotwórczym dotyczącym aktualnych i planowanych zmian w przepisach prawa ochrony danych osobowych, zarówno na poziomie polskiego ustawodawstwa jak i europejskiego. Od wielu lat firma realizuje znane i cenione projekty szkoleniowe, w których każdego roku korzysta ponad 2000 uczestników na blisko 100 seminariach, kursach i konferencjach.

Jako pierwsza firma w Polsce od maja 2016 r. posiada akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty na prowadzenie Kursu Administratorów Bezpieczeństwa Informacji (4 dni).

JDS Consulting jest również wydawcą profesjonalnego portalu poświęconego praktycznym zagadnieniom ochrony danych osobowych w działalności firm i instytucji o nazwie odoserwis.pl. W chwili obecnej z portalu liczącego ponad 5 tys. pozycji z powodzeniem korzystają liczni Administratorzy Bezpieczeństwa Informacji, pracownicy działów kadr, compliance oraz informatyki.

JDS Consulting jest laureatem wyróżnień świadczących o jej profesjonalnym i etycznym podejściu do biznesu:
* w roku 2015 firma została odznaczona Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej nadawanym na podstawie danych finansowych z roku 2014. To prestiżowe wyróżnienie otrzymały firmy, które osiągnęły w ostatnim roku obrachunkowym znakomity wynik kondycji finansowej
i odznaczają się doskonałą moralnością płatniczą;
 * w roku 2014 spółka znalazła się również w prestiżowym rankingu Efektywne Firmy 2013 województwa mazowieckiego, prowadzonym przez Instytut Nowoczesnego Biznesu. Wyróżnienie otrzymały firmy, których średnia efektywność finansowa w latach 2011-2012 wyniosła powyżej 5 procent.

Usługi doradcze w zakresie ochrony danych osobowych świadczone przez JDS Consulting objęte są polisą ubezpieczeniową do wysokości 1 000 000,00 zł (jednego miliona).
Od wielu lat firma specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu ochrony danych osobowych na rzecz grup kapitałowych, w tym międzynarodowych korporacji.

Wdraża systemy ochrony danych osobowych zapewniające kompatybilność w ramach poszczególnych biznesów realizowanych w grupie kapitałowej, co sprzyja współdzieleniu rozwiązań (np. w ramach usług shared services, wspólnych działań marketingowych, transferu danych w ramach relokacji pracowników) i zapewnieniu większej synergii uzyskiwanych rezultatów.
Na rzecz każdej grupy kapitałowej JDS Consulting zapewnia stały zespół konsultantów, co gwarantuje ciągłość obsługi prawnej i utrzymywanie stałego wysokiego poziomu wiedzy o specyfice działalności biznesowej konkretnego klienta. Świadczy usługi  również w języku angielskim i niemieckim.

JDS Consulting Sp. z o.o. S.K. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *