Branża materiałów budowlanych

EKO-OKNA S.A. to mocna firma, ktora rozwija się dynamicznie i eksportuje do 24 krajów

EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Zdobyła tytuły Gepard Biznesu 2015,  Efektywna Firma 2015, Wielki Modernizator Polski 2015, Światowa Firma 2015 , Mocna Firma Godna Zaufania  2015, Top Pracodawca Województwa Śląskiego. W 2014 r. eksportowała swoje produkty do 24 krajów.  

 Ponad 5000 zwiedzających, 500 przedstawicieli wystawców, firm i instytucji publicznych oraz 12 sesji tematycznych – tak podsumować można Silesia HR Trends w Katowicach.

 

 

W tym ważnym forum wymiany poglądów i doświadczeń z zakresu szeroko rozumianego zarządzania zasobami ludzkimi udział wzięła firma EKO-OKNA S.A. jako partner wydarzenia. Co więcej, podczas wieczornej uroczystej gali, przedsiębiorstwo uhonorowane zostało tytułem „Top Pracodawca Województwa Śląskiego”.

 

 

Silesia HR Trends 2016 to druga edycja najważniejszego wydarzenia, dedykowanego śląskiemu rynkowi pracy, które odbyło się 24 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W tym niezwykle istotnym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele biznesu, samorządów, uczelni, agencji rekrutacyjnych, doradztwa personalnego oraz studenci, a także osoby zainteresowane rozwojem swojej kariery zawodowej. Przedsięwzięcie było okazją do dyskusji o bieżących i najbardziej istotnych zagadnieniach rynku pracy, wymiany poglądów i doświadczeń oraz bezpośrednich rozmów kandydatów do pracy z przedstawicielami firm.

 

 

Jednym z uczestników wydarzenia zarówno jako wystawca, jak i prelegent, było przedsiębiorstwo EKO-OKNA S.A., które obecnie buduje największy dział handlowy w regionie, w związku z czym poszukuje pracowników komunikujących się w językach obcych.

Formuła wydarzenia składała się z dwóch części. Pierwszą z nich była konferencja, w trakcie której omawiano kluczowe zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Towarzyszyły jej targi pracy. Reprezentująca firmę EKO-OKNA S.A.

 

Anna Skrzyńska wystąpiła w jednej z debat, w roli eksperta. – Miałam okazję wziąć udział w dyskusji, która poruszała problematykę wyzwań rekrutacyjnych, jakie stoją przed pracodawcami oraz agencjami rekrutacyjnymi zarówno na śląskim rynku pracy, jak i w innych województwach. Zastanawialiśmy się w jaki sposób pozyskiwać nowych pracowników oraz jak wykorzystywać m.in. social media do pozytywnego budowania wizerunku pracodawcy. Wspólnie rozmawialiśmy o tym, jakie działania prowadzić, aby pracownik pozostał w firmie na dłużej. Dodam także, że bardzo ważnym elementem wspomnianym w trakcie naszego wystąpienia jest kwestia komunikacji wewnętrznej oraz przekładania sukcesów firmy na sukcesy poszczególnych pracowników – powiedziała Anna Skrzyńska, Specjalista ds. HR w EKO-OKNA S.A. – Podczas obrad pojawił się również temat pracowników z zagranicy. Bardzo ważnym elementem dyskusji było zwrócenie uwagi na tych, którzy będą wracać z Wielkiej Brytanii. Śmiało mogę powiedzieć, że w tym przypadku podejmiemy wszelkie stosowne działania, aby takich ludzi do nas przyciągnąć – wyjaśniła Anna Skrzyńska. W tym kontekście warto zaznaczyć, że kornicka Spółka w najbliższym czasie planuje utworzyć aż 900 miejsc pracy: 100 w biurach obsługi klienta zagranicznego, 750 na produkcji i 50 w dziale transportu dla kierowców samochodów ciężarowych.

Specyfikę firmy EKO-OKNA, branżę w jakiej działa, sytuację rynkową oraz atuty, jakimi przedsiębiorstwo może się pochwalić, zaprezentowała podczas specjalnego pokazu Barbara Frankowicz, Kierownik Działu Personalnego EKO-OKNA S.A.

Z ofertą dotyczącą nowych miejsc pracy można było szczegółowo zapoznać się na stoisku wystawienniczym. Potencjalni kandydaci mogli nie tylko porozmawiać bezpośrednio z pracownikami działu personalnego, odpowiedzialnymi za rekrutację, ale także zostawić swoje CV. Jedną z osób udzielających zainteresowanym informacji na temat pracy w EKO-OKNACH był Mariusz Piotrowski reprezentujący katowicki oddział firmy. – Dziś w Katowicach miałem przyjemność zaprezentować ofertę katowickiego oddziału firmy EKO-OKNA S.A., gdzie zajmujemy się sprzedażą eksportową. Nasza filia liczy obecnie ponad 30 osób, które posługują się językami obcymi, takimi jak m.in. holenderski, hiszpański, włoski, niemiecki, francuski, chorwacki. W trakcie dzisiejszego dnia nasze stoisko odwiedziło wiele osób, które złożyły swoje CV. Mogę zapewnić, że każde z nich zostanie dokładnie przeanalizowane pod kątem naszych oczekiwań – powiedział Mariusz Piotrowski, Kierownik Oddziału EKO-OKNA S.A. w Katowicach. – Warto dodać, że w przyszłym roku chcemy zatrudnić niemal 1000 osób do pracy w różnych działach. Od pracowników produkcyjnych, po pełna administrację, co świadczy o prężnym i dynamicznym rozwoju firmy – dodał Mariusz Piotrowski.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się wieczorem tego samego dnia, przedsiębiorstwo z Kornic otrzymało nagrodę w postaci tytułu „Top Pracodawcy Województwa Śląskiego”. – Jest to dla nas niezwykle ważne wyróżnienie. Do tej pory EKO-OKNA S.A. nagradzane były za m.in. wyniki finansowe, inwestycje w park maszynowy, czy za jakość produktów. Tym razem zostaliśmy docenieni jako jeden z najlepszych pracodawców województwa śląskiego. W naszej firmie największą wartością są ludzie, którzy ją tworzą. Dziś EKO-OKNA S.A. to już ponad 2 500 tys. pracowników, a liczba ta stale będzie się podnosić – mówiła w trakcie odbierania nagrody Barbara Frankowicz, Kierownik Działu Personalnego EKO-OKNA S.A., która po zakończeniu uroczystości zaznaczyła jak ważny dla firmy jest udział w tego typu wydarzeniach. – W Silesia HR Trends uczestniczyliśmy po raz pierwszy. Naszym zamiarem było dotarcie do jak największej liczby potencjalnych przyszłych pracowników, co uważam, że zakończyło się sukcesem. Oferta firmy cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odbyliśmy wiele istotnych rozmów oraz otrzymaliśmy sporo aplikacji. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy odwiedzili stoisko EKO-OKNA S.A. i poświęcili nam swój czas – podsumowała Barbara Frankowicz.

Konferencji Silesia HR Trends 2016 towarzyszyły: Targi Pracy i Kariery, Projekt EEC Liderzy Przyszłości oraz gala wręczenia nagród TOP Pracodawców Województwa Śląskiego.

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Matusik/Adventure Media

***

EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.

*** 

EKO-OKNA S.A.  w Kornicach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015, IV edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2015, w III edycji Konkursu Światowa Firma 2015  oraz III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania  2015 i na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych. Z informacji z Urzędów Celnych wynika, że Eko-Okna S. A. w 2014 r. eksportowała swoje produkty do 24 krajów.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *