Artykuły

Trzeci Dzień Żony 8 września 2017 r.

Image3 czerwca 2017 r. Jerzy Krajewski, Dyrektor Holistycznego Instytutu Zdrowia, zdecydował przenieść Dzień Żony na okres po wakacjach. Wybrał 8 września, dzień urodzin Najświętszej Maryi Panny, żony Józefa z Nazaretu, matki Jezusa Chrystusa, czczonej i przez chrześcijan, i przez muzułmanów, a także dzień Matki Boskiej Siewnej.

 
8 września jest jeszcze ciepło, można więc będzie organizować pikniki.

Od 2017 r. Dzień Żony obchodzony więc będzie 8 września, w dniu urodzin najświętszej Maryi Panny, żony Józefa z Nazaretu, matki Jezusa Chrystusa, czczonej i przez chrześcijan, i przez muzułmanów, w dniu Matki Boskiej Siewnej. 

 
Image 
 
Symbolem dobrej żony może być róża, atrybut Marii, żony Józefa z Nazaretu.
 

Dlaczego Dzień Żony?

Bo wiemy jak ważne są dla nas nasze żony.

Mój tato Witold ma 83 lata. Choruje na cukrzycę. Już nie widzi. Opiekuje się nim żona Janina, moja mama, która jest z nim od 55 lat, żywi go, ubiera, wychodzi z nim na spacery. Tato wiele razy mówił, że dobra żona to podstawa.

Szwagier Paweł lubi droczyć się z moją siostrą Justyną, jego żoną, ale widać, że oboje bardzo kochają się, są dumni ze swoich dzieci i pierwszego wnuka Antosia.
W moim małżeństwie różnie bywało, ale jestem szczęśliwy, że każdego dnia jestem z moją żoną Elżbietą, że każdego dnia i nocy mogę przytulić się do niej. Elżbieta to nie tylko moja żona, to mój najlepszy przyjaciel, nikt o mnie nie wie tyle, co ona, nikt o mnie nie dbał, tak jak ona.

Żona to stabilizacja, punkt oparcia w szybko zmieniającym się świecie. W małżeństwie zdarzają się problemy, ale zdecydowanie lepiej radzić sobie z nimi, naprawiać małżeństwo, niż szukać czegoś nowego.

Dlatego żona jest lepsza niż partnerka czy konkubina, a małżeństwo bardziej rozsądnym rozwiązaniem niż konkubinat czy związek partnerski.

Za dużo jest w naszym życiu produktów jednorazowego użytku, niepewności i stresów.
To już jest problem ważny społecznie, bo coraz więcej w Polsce niestabilnych konkubinatów.

I starych kawalerów, którzy nie potrafią zawrzeć małżeństw i założyć rodzin, bo np. nie mają stałej pracy. Tacy mężczyźni bez żon często staczają się, popadają w alkoholizm.
Dlatego warto promować małżeństwa, żony i rodziny.

Żony często są mądrzejsze od mężów, dlatego mężowie powinni je cenić i szanować.

Mężczyzna z nikim nie jest tak długo i tak blisko, jak z żoną.

Emocjonalna stabilizacja i regularny seks sprawiają, że oboje, i mąż, i żona, są spokojniejsi, zdrowsi emocjonalnie, duchowo i fizycznie. To sprawia, że i ich dzieci są zdrowsze emocjonalnie, duchowo i fizycznie. Co prowadzi do tego, że całe społeczeństwo jest zdrowsze emocjonalnie, duchowo i fizycznie.

To jest właśnie holistyczne podejście do zdrowia.

Jerzy Krajewski, Dyrektor Holistycznego Instytutu Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *