2Śląskie

ARSANIT – „Budująca rzeczywistość” oczami producenta chemii budowlanej i jego pracowników

Firma Arsanit działa na krajowym rynku już od równo 15 lat, zarządzając przy tym w pełni polskim kapitałem. Główna siedziba znajduje się w Siemianowicach Śląskich, a Konin to drugi ośrodek, na którym firma skupia swoją działalność.

Firma powstała w 2002 roku, początkowo stanowiąc niewielki zakład, zajmujący się produkcją podstawowych wyrobów z zakresu chemii budowlanej. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, obecnie posiada nowoczesne i  bardzo wydajne linie produkcyjne, które dostarczają na rynek szeroki wachlarz specjalistycznych, wysokiej jakości produktów.
Rozwój firmy sprawił, że na dzień dzisiejszy oferuje Klientom ponad 100 nowoczesnych produktów chemii budowlanej tj.: produkty sypkie i mokre oraz styropian. Flagową pozycją w ofercie jest kompleksowy system dociepleń: THERMA+ oraz THERMA+ W. Optymalne parametry jakościowe powyższych systemów firma uzyskuje dzięki samodzielnej produkcji wszystkich komponentów – jako jedni z nielicznych w Polsce.
Głównym czynnikiem, który niewątpliwie miał kluczowy wpływ na sukces firmy Arsanit to innowacyjne, własne laboratorium oraz prężnie działający Dział Badań i Rozwoju. Dzięki pracy tych jednostek od 2009 roku firma tworzy nowatorskie rozwiązania i stale kontroluje ich jakość, ulepszając swoje produkty.
Przemyślana strategia rozwoju oraz wysokie standardy kultury zarządzania mają również odzwierciedlenie w pozytywnym zaangażowaniu pracowników. Bo to też dla Nich i z Nimi Arsanit od 15 lat buduje rzeczywistość.
 
 
Główny technolog w firmie Arsanit pracuje już od 7 lat. Na pytanie co najbardziej lubi w swojej pracy wskazał na badania i rozwój jako najważniejsze z czynników.
 
„Chcemy być innowacyjni i nie boimy się wyzwań. Pragniemy wyróżniać się pod kątem naszych produktów, dlatego najbardziej lubimy trudne zadania. Naszym kluczowym założeniem jest to by odróżnić się od konkurencji – a robimy to w kilku obszarach. Po pierwsze w zakresie bezpieczeństwa, po drugie orientacji na potrzeby Klienta, po trzecie pod względem innowacyjności i najwyższej jakości produktów”.
Handlowiec z rejonu śląskiego w swojej pracy najbardziej ceni ciągłe wyzwania, kontakty z ludźmi i możliwość samorealizacji. Za największy sukces firmy z perspektywy 15 lat jej działalności wskazuje fakt, że w stosunkowo krótkim czasie udało się zbudować dobrą markę, która jest rozpoznawalna wśród dużej konkurencji. „Stworzyliśmy zespół świetnych ludzi, którzy są w pełni świadomi i odpowiedzialni za swoje działania, a przyświeca im jeden cel …  SUKCES ! Bo Arsanit to ludzie, Arsanit to My”.    
Jak podkreśla Krzysztof Skrobot, Prezes Zarządu firmy produkującej chemię budowlaną i styropian – ARSANIT Sp. z o.o.:
„Przez blisko 15 lat istnienia firmy na polskim rynku, dbaliśmy o stały i dynamiczny rozwój, opierając swoje działania na dobrych relacjach z Klientami. Zależy nam na tym, by współpraca nie ograniczała się jedynie do transakcji kupna-sprzedaży, dlatego pomagamy naszym Klientom maksymalizować korzyści z naszej współpracy i stale poszukujemy nowych możliwości na ich rozszerzenie. Wyrazem filozofii działania firmy ARSANIT jest jej hasło firmowe: „Budująca rzeczywistość”, które można interpretować na wielu płaszczyznach – począwszy od budowy relacji z Klientami i między pracownikami aż do bardziej dosłownego znaczenia – jako bardzo dobre produkty, które wykorzystywane są do tworzenia konkretnych realizacji w otaczającej nas rzeczywistości. Myślę, że to dzięki tym właśnie ideałom rozwijamy się i to one będą nam przyświecać przy tworzeniu planów działań na kolejne lata”.

ARSANIT  Sp. z o.o. w Siemianowicach Śląskich została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji  Konkursu Gepardy Biznesu 2016  i VII edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *