Wielkopolskie

Data System Group liderem branży telemetrycznej

Data System Group to poznańska firma z branży telemetrycznej. Od blisko 15 lat dostarcza klientom usługi z zakresu monitoringu GPS i lokalizacji pojazdów, z biegiem czasu stała się liderem branży.

Data System Group nie tylko świadczy usługi lokalizacyjne, ale jest też producentem sprzętu. Wszystkie urządzenia konstruowane i produkowane są w Polsce, w Dziale Technicznym w Łodzi. Dzięki temu firma jest bardzo elastyczna w działaniu i dynamicznie reaguje na potrzeby swoich Klientów.

W Poznaniu, gdzie mieści się centrala firmy, siedzibę ma Zarząd, Dział Handlowy, Operacyjny, IT oraz Biuro Obsługi Klienta, którego konsultanci są dostępni 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Z kolei na terenie całej Polski pracuje zespół handlowców, którzy zajmują się obsługą kluczowych Klientów.

Do największych firm współpracujących z Data System Group należą właściciel marki Biedronka – firma Jeronimo Martins, wypożyczalnia samochodów Abacus, IKEA, PKN Orlen, Whirlpool, JYSK, Gobarto (dawniej PKM DUDA), Cementownia Warta, Kronospan czy Górażdże Cement. Lista klientów jest jednak dużo dłuższa i zaliczają się do niej nie tylko duże korporacje, ale również niewielkie, lokalne biznesy. Wszystko dlatego, że elastyczność DSG pozwala na skrojenie usług na miarę, zarówno dla wielkich jak i małych przedsiębiorstw.
Podstawową usługą w ofercie Data System Group jest monitoring GPS pojazdów, z którego korzystają zarówno firmy transportowe jak i coraz większa rzesza przedsiębiorstw, które posiadają flotę samochodów osobowych i chcą efektywnie nią zarządzać. System DS Locate nie tylko informuje o bieżącym położeniu pojazdów, lecz także przekazuje dane na temat paliwa, informuje o przekroczeniach prędkości, przekroczeniach granic czy pozwala na rozdzielenie jazdy prywatnej i służbowej.

W przypadku pojazdów ciężarowych system również pozwala na zdalny odczyt danych z tachografu cyfrowego, bez konieczności powrotu do bazy. Oczywiście lista funkcjonalności systemu jest dużo dłuższa i w zwykle wynika z potrzeb Klientów.

Niedawno do flagowych usług w ofercie dołączył monitoring wózków widłowych, który jest jedynym takim rozwiązaniem na rynku. Prócz standardowej lokalizacji oferuje także urządzenia uczące operatorów bezpiecznej jazdy i szeroko pojętego eco-drvingu. Pomaga również w optymalnym zarządzaniu pracownikami, sprzętem, a co za tym idzie – w generowaniu oszczędności dla przedsiębiorstwa.

Co ciekawe, usługi świadczone przez poznańską spółkę nie kończą się tylko na pojazdach, ale mają zastosowanie nawet w kontenerach i przestrzeniach magazynowych, np. tam gdzie konieczny jest stały monitoring temperatury.
Firma Data System Group ciągle się rozwija o czym może świadczyć przyznany niedawno certyfikat dla urządzenia lokalizacyjnego Satech 5, który został wyróżniony klasą EXTRA w wykazie przygotowywanym przez Laboratorium Elektrotechniki Pojazdowej Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej. Na tym jednak nie koniec – jak zapowiada Zarząd spółki, celem jest dalsze rozszerzanie oferty monitoringu, włączając w to tak różne podmioty jak zwierzęta, służby mundurowe, czy osoby fizyczne.

Data System Group Sp. z o.o. S.K.A. w Poznaniu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *