Wielkopolskie

Schmalz – innowacyjne komponenty, chwytaki i systemy podciśnieniowe gwarantujące bezpieczną pracę

Firma Schmalz od 110 lat pracuje nad innowacyjnymi produktami wspierając swoich klientów na całym świecie. Staje się światowym liderem oraz dostawcą rozwiązań z zakresu techniki podciśnieniowej. Zapewnia zwiększenie efektywności i wydajności procesów produkcyjnych w dziedzinie automatyzacji, robotyzacji, ręcznym transporcie oraz w różnego typu procesach przenoszenia ładunków.

Polski oddział firmy Schmalz, który powstał w 2005 r., wyspecjalizował się w systemach z techniki podciśnieniowej, które mają zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Jego celem jest pomaganie klientom w znajdowaniu jak najlepszego rozwiązania – przyczynianie się do lepszego funkcjonowania danego przedsiębiorstwa. Od samego początku wspiera swoich klientów podczas projektowania, planowania, uruchomienia jak i montażu systemów podciśnieniowych. Wskazuje na wiele możliwości zastosowania podnośników podciśnieniowych czy też chwytaków, tak aby urządzenia były jak najlepiej wykorzystywane  przez pracowników.

Przyssawki

Dba, aby pracownicy produkcyjni czuli się bezpiecznie w miejscu pracy.
Dzięki zastosowaniu systemów Schmalz poprawia się ergonomia pracy.  Przyczyniają się one również do zmniejszenia liczby wypadków przy pracy. Skracają też czas przenoszenia ładunków, co wpływa na optymalizację kosztów w zakładzie produkcyjnym.

Polska jest liderem produkcji okien, dlatego właśnie do firm produkujących okna trafiają chwytaki podciśnieniowe Schmalz, dzięki którym proces szklenia, montażu i transportu okien staje się znacznie prostszy.

Chwytak podciśnieniowy do okien

Ważnym parterem biznesowym Schmalz  są firmy produkujące meble, gdzie oprócz chwytaków zapewnia systemy mocowania do numerycznych centrów obróbczych. Bloki podciśnieniowe  Schmalz są niezastąpione
w procesach obróbki drewnianych elementów.

 

Podnośnik podciśnieniowy do załadunku cnc

W ostatnich latach można zaobserwować wzrost procesów automatyzacji produkcji w polskich przedsiębiorstwach, Schmalz zapewnia doskonałej jakości eżektory, przyssawki, chwytaki, czujniki podciśnienia i wiele innych rozwiązań związanych z podciśnieniem.

Chwytak podciśnieniowy

W Polsce i na świecie praktycznie nie ma branży przemysłowej, w której nie funkcjonowałyby komponenty podciśnieniowe firmy Schmalz. Jej inteligentne rozwiązania sprawiają, że procesy produkcyjne oraz logistyczne są bardziej elastyczne i skuteczne, jednocześnie przygotowują je do rosnącego trendu digitalizacji procesów.

Siedziba Schmalz Sp. z o.o. znajduje się w Suchym Lesie koło Poznania. Obecnie zatrudnia 15 pracowników.


Schmalz Sp. z o.o. została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016, IX edycji  Konkursu Efektywna Firma 2016, IV edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania  2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Więcej o firmie po adresem www.schmalz.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *