Dolnośląskie

Horizon-Automation tworzy systemy automatyki i robotyki wspierające branżę e-commerce

Firma Horizon-Automation Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu to zespół, który od wielu lat z sukcesem realizuje projekty związane z tworzeniem oprogramowania oraz wdrażaniem zautomatyzowanych linii transportowych i produkcyjnych w oparciu o najnowsze technologie.

Głównym przedmiotem działalności firmy jest rozwój  oraz implementacja systemów automatyki i robotyki wspierających branżę e-commerce.  Jej celem jest ułatwienie życia poprzez wyręczenie człowieka ze żmudnych i monotonnych czynności.

Obecnie firma na stałe współpracuje z liderem w dziedzinie automatyzacji logistyki wewnątrzmagazynowej, dostarczając wspólnie oprogramowanie dla zautomatyzowanych centrów logistycznych rozmieszczonych na całym świecie.

Zespół firmy składa się z inżynierów wyspecjalizowanych w dziedzinach takich jak automatyka, informatyka, elektryka oraz elektronika. Wszyscy są absolwentami najlepszych uczelni technicznych w Polsce.

Przewodnimi wartościami Horizon-Automation Sp. z o.o. są patrzenie w przyszłość z otwartym umysłem oraz zastępowanie obecnie panujących standardów lepszymi i efektywniejszymi rozwiązaniami.

Do sukcesu firmy przyczyniło się wiele czynników, niemniej kluczową rolę odegrały tu współpraca i partnerstwo w zespole, w którym pierwszeństwo mają dobre pomysły oraz wizja branży e-commerce w kontekście automatyzacji i robotyzacji.

Pośród licznych projektów, które zrealizowała firma do tej pory można wymienić m.in.: Adidas (Niemcy), Auchan (Francja), Clarks (USA), Elgiganten (Szwecja), John Lewis (Wielka Brytania), Vente Privee (Francja), Marks & Spencer (Wielka Brytania), Wehkamp (Holandia) oraz Würth Adams (USA). Szczegóły dostępne są na firmowej stronie internetowej:

http://www.horizon-automation.com/pl/projekty

Projekty, którymi spółka zajmuje się obecnie to m.in.: Takeoff (USA), Garmin (USA), Adidas (USA), REWE (Niemcy), John Lewis (Wielka Brytania), Marks & Spencer (Wielka Brytania).

Swoimi spostrzeżeniami w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii Maciej Lisiecki, prezes Horizon-Automation Sp. z o.o. oraz amerykańskiej spółki Fox-Automation LLC, dzieli się w publikacji „The Robot and Automation Almanac – 2019“ wydanej pod redakcją amerykańskiego ekonomisty i futurologa, Jasona Schenkera. Książka dostępna jest na Amazonie:

https://www.amazon.com/Robot-Automation-Almanac-Futurist-Institute-ebook/dp/B07KFMNLY7

Horizon-Automation Sp. z o.o. we Wrocławiu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Horizon-Automation Sp. z o.o. we Wrocławiu rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2015-2016 wyniosła w jej przypadku 711,8 proc. To przyniosło jej tytuły Gepard Biznesu 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *