Pozostałe surowce

Agencja marketingu zintegrowanego UNIQUE ONE rozwija się niezwykle dynamicznie – to Gepard Biznesu 2018

UNIQUE ONE Sp. z o.o. jest agencją marketingu zintegrowanego i działa na rynku od 19 lat. UNIQUE ONE została Agencją Roku Marketingu Zintegrowanego 2017 r. wyróżnioną za innowacje internetowe a każdego roku jest wysoko oceniana w badaniach branżowych wykonywanych przez Kantar Millward Brown na zlecenie magazynu „Media i Marketing Polska”.

Agencja UNIQUE ONE to pionier nowatorskich rozwiązań w akcjach marketingowo-promocyjnych na polskim rynku. Wymyśliła brandowane karty płatnicze pre-paid (produkt bankowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było) i jako pierwsza zastosowała je w loteriach. Przeprowadziła również pierwszą w Polsce loterię opartą wyłącznie na aplikacji mobilnej, następnie pierwszą w Polsce loterię dla alkoholi wysokoprocentowych a innowacją na skalę europejską jest aplikacja mobilna odczytującą w czasie rzeczywistym dane z polskich paragonów fiskalnych. Aplikacja ta otrzymała nagrodę główną w konkursie efektywnościowym Golden Arrow w 2017 roku.

Agencja miała przyjemność wdrażać i tworzyć ogólnopolskie kampanie m.in. dla takich firm jak: Nestle Polska, Totalizator Sportowy, Polkomtel, Lotos Oil, Makro Cash&Carry, Sokołów, Purina, Canon, Velux czy Ministerstwo Finansów.

Agencja posiada jeden z największych udziałów na polskim rynku loteryjnym oraz organizuje największe loterie promocyjne w historii naszego kraju. W wyniku wygranego przetargu ogłoszonego przez Ministerstwo Finansów, UNIQUE ONE rozpoczęła realizację Narodowej Loterii Paragonowej, która trwała półtora roku. W loterii wykorzystana została aplikacja czytająca paragony, a losowania odbywały się na żywo na antenie TVP z wirtualnego studia S3. Przez 9 lat agencja realizowała dla Totalizatora Sportowego loterię „Loteriada”, która cieszyła się ogromną popularnością wśród Polaków.

Agencja Unique One należy do grupy UNIQUE w ramach której działa Agencja interaktywna UNIQUE DIGITAL oraz Agencja eventowa UNIQUE EVENTS.

Grzegorz Bonder, Prezes  agencji UNIQUE ONE, Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.

Od maja 2016 roku UNIQUE ONE jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB. W maju 2018 roku Grzegorz Bonder został ponownie wybrany do Zarządu na drugą kadencję, tym razem na stanowisko Wiceprezesa.

Unique One Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Unique One Sp. z o.o. Warszawie rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2015-2016 wyniosła w jej przypadku 265,9 proc. To przyniosło jej tytuły Gepard Biznesu 2018.

O Instytucie Europejskiego Biznesu

Instytut Europejskiego Biznesu, który powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu.

Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *