Branża handlowa

BIOTRADE Distribution Sp. z o.o. Sp. k. w Turośni Kościelnej to Gepard Biznesu 2019

BIOTRADE Distribution Sp. z o.o. Sp. k. w Turośni Kościelnej została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019.

BIOTRADE Distribution Sp. z o.o. Sp. k. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów ze sprzedaży i zysku netto w latach 2017-2018 wyniosła w jej przypadku 52,7 proc.  To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Zajmuje się dystrybucją ekologicznych produktów opałowych takich jak brykiety trocinowe, drewno kominkowe oraz rozpałka. Towary dostarcza głównie do odbiorców w krajach takich jak Niemcy, Dania, Belgia oraz do Skandynawii. W ostatnich latach w związku z rosnącym zapotrzebowaniem rozpoczęła sprzedaż swoich produktów również na rynku polskim.

Jest stałym odbiorcą czołowych producentów produktów opałowych, dzięki czemu oferowany asortyment jest atrakcyjny cenowo przy zachowaniu najwyższej jakości. Do każdego klienta podchodzi indywidualnie, przygotowując ofertę uwzględniającą wszystkie jego potrzeby. Dodatkowo zapewnia szybki transport produktów na terenie całej UE, dzięki czemu zamówienia docierają zawsze na czas.

Firma BIOTRADE z powodzeniem realizuje kontrakty długoterminowe z odbiorcami krajowymi i zagranicznymi na dostawy swoich produktów. Towar dostarcza do dużych firm handlowych oraz bezpośrednio do sieci handlowych w Europie Zachodniej. Jest w stanie zagwarantować stałe dostawy towarów w dowolny punkt w Europie, oferując przy tym konkurencyjną cenę oraz dogodne warunki płatności. Zaprasza do współpracy zarówno sieci handlowe jak i duże oraz małe firmy handlowe, składy opału i hurtownie materiałów budowlanych w kraju i w Europie.

Biuro handlowe ma w Białymstoku.

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://biotrade.com.pl

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu.

Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *