Branża telekomunikacyjna

Prestiżowe wyróżnienia dla Landtech

W październiku 2019 roku Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych finansowych wypracowanych przez Landtech Sp. z o.o. przyznał firmie cztery wyróżnienia.

  1. Gepard Biznesu 2019 (XIV edycja konkursu),
  2. Efektywna Firma 2019 (XII edycja konkursu),
  3. Brylant Polskiej Gospodarki 2019 (XII edycja konkursu),
  4. Mocna Firma Godna Zaufania 2019 (VII edycja konkursu),

Landtech Sp. z o.o.  to firma rozwijająca się bardzo dynamicznie i efektywnie, o czym świadczą następujące liczby:

* 187,3 proc – średnia z dynamik przychodów ze sprzedaży i zysku netto w latach 2017-2018,

* 6,2 proc – średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w  latach 2017 i 2018 r.,

* 17,4 mln zł – szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r.

Czym jest Landtech Sp z o.o.?

To niezależny operator telekomunikacyjny, posiadający własną sieć światłowodową oraz łącza radiowe na terenie całego kraju, zapewniający dostęp do Internetu oraz transmisję danych w najwyższym standardzie rynkowym.

Firma mieści się w Piastowie koło Warszawy, ale jej usługi docierają w najdalsze zakątki Polski. Landtech świadczy usługi dla wielu klientów biznesowych. Realizuje zlecenia
i projekty instalacyjne, szukając najbardziej optymalnych i innowacyjnych rozwiązań. Dodatkowo cieszy się zaufaniem wiodących firm telekomunikacyjnych.

Landtech oprócz wysokiej jakości łącz internetowych,
w swoim portfolio ma takie marki jak Kuźnia Nut czyli w pełni wyposażone studio nagraniowe oraz Streamteam Live TV, który prowadzi wysokiej jakości transmisje internetowe live
z ważnych wydarzeń w świecie sportu, muzyki czy biznesu.

Więcej o firmie pod adresem:

https://landtech.com.pl,

https://streamteam.pl,

https://kuznianut.pl

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu. Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *