Branża budowlana

Minsbud Sp. z o.o. sp.k. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2018

Minsbud Sp. z o.o. sp.k. w Markach została wyróżniona w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018, w XI edycji Konkursu Efektywna Firma 2018, w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 oraz VI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Minsbud Sp. z o.o. sp.k. rozwija się bowiem dynamicznie (średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2015-2016 wyniosła 100,6 proc.) i efektywnie (średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2015 i 2016 r. osiągnął poziom 17,3 proc). To przyniosło jej tytuły Gepard Biznesu 2018,  Efektywna 2018 i Mocna Firma Godna Zaufania 2018.

Wartość rynkowa Minsbud Sp. z o.o. sp.k. w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez IEB na 50 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1991, kiedy Mieczysław Skwierczyński, założyciel i obecny współwłaściciel, po blisko 10 latach pracy na kontraktach zagranicznych, postanowił stworzyć firmę specjalizującą się w kompleksowym wykonawstwie instalacji sanitarnych dla budownictwa.

Doświadczenie zdobyte w krajach, gdzie standardy wykonywanych instalacji sanitarnych jak i sama organizacja pracy, stoją na bardzo wysokim poziomie, pozwoliło na wcielenie w profil działalności firmy kilku podstawowych zalet, za które jest ceniona przez partnerów. Zaletami tymi są: terminowość wykonywanych prac, ich jakość i zgodność z projektem technicznym, normami oraz sztuką budowlaną. Dzięki temu firm dała się poznać inwestorom jako profesjonalna, rzetelna, działająca nowocześnie, szybko i proinwestorsko.

Potencjał kadrowo-techniczny pozwala firmie na realizację w ciągu roku obiektów o łącznej powierzchni ponad 100 tysięcy mkw.

Minsbud ma znakomite referencje, współpracuje z największymi generalnymi wykonawcami i developerami działającymi w Polsce. Są to między innymi takie firmy jak: Dom Development, J.W. Construction, Polimex-Mostostal Siedlce, PORR Polska, ABM Invest, Swietelsky, ERBUD, UNIBEP, ELIN EBG, MYONI, Zalesie Development, Willa Wilanów, Euro-Tynk, MBT.

O bardzo dobrej opinii firmy świadczą także jej najwięksi dostawcy, którzy uznają ją za dużego i godnego zaufania partnera w biznesie. Wśród jej największych dostawców są: BIMS Plus, Respol, Onninen Polska, Hilti Polska, Rurex, Buderus Polska, Grundfos, Wilo, Instal-Compact, Grudnik, Viessman, De Dietrich, Dietherm, EuroDom, Kan-therm Warszawa, Thyssenn.

Dobre wyniki finansowe, terminowość regulowania zobowiązań i wiarygodność firmy przekłada się również na pozytywne oceny ubezpieczycieli kredytów handlowych takich jak Hermes czy Cofface.

Minsbud specjalizuje się w wykonawstwie robót instalacyjnych; z przeznaczeniem dla budownictwa mieszkaniowego, biurowego, publicznego i przemysłowego; w zakresie:

instalacje wodno kanalizacyjne,

instalacje centralnego ogrzewania,

instalacje ciepła technologicznego,

instalacje gazowe,

Instalacje hydrantowe i tryskaczowe,

węzły cieplne i kotłownie,

instalacje wentylacji,

Realizowane instalacje wykonuje zarówno w technologii tradycyjnej (stal, żeliwo), jak również w miedzi, systemach zgrzewanych z polipropylenu i polietylenu, systemach klejenia polidyfuzyjnego PVC-U i PVC-C czy systemach z polietylenu sieciowanego PE-Xc, PE-RT oraz dedykowanych tym systemom połączeń technologicznych. W celu zapewnienia wysokiej jakości wykonania, zatrudnieni monterzy przechodzą szkolenia z zakresu stosowanych technologii i posiadają zaświadczające temu certyfikaty.

Minsbud  jest firmą dobrze usprzętowioną – do wszystkich stosowanych systemów posiada odpowiednie narzędzia i urządzenia do: kalibracji, lutowania, zaciskania, zaprasowywania oraz zgrzewania doczołowego i elektrooporowego. Na  wyposażeniu znajdują się także: zaplecza kontenerowe, środki transportu, gwinciarki, niwelatory laserowe, zestawy spawalnicze, bruzdownice, młoty wiercące i wyburzeniowe, wiertnice, piły diamentowe i wiele innych specjalistycznych narzędzi.

Więcej informacji o firmie pod adresem http://www.minsbud.pl

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu. W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

Od 2006 r.  IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. (w przypadku branży handlowej 3 proc.) Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który IEB organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastu, w którym znajdzie firmy warte więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *