Specjaliści od budów wielkokubaturowych

"PIB Budecon SA jako przedsiębiorstwo budowlane aspiruje głównie do konkurowania z firmami dużo większymi od siebie na rynku budów wielkokubaturowych. Konkurujemy głównie elastycznością, szybką decyzyjnością, ceną i jakością usług", mówi  Edyta Pucharska, Wiceprezes Zarządu PIB BUDECON SA w Sosnowcu.

 

 Edyta Pucharska, Wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Inżynieryjno- Budowlanego BUDECON SA w Sosnowcu

 

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno- Budowlane BUDECON SA działa na rynku polskim w branży budowlanej od 1995 roku.
Zakres działalności obejmuje kompleksowe wykonawstwo obiektów o różnym przeznaczeniu, w tym obiektów przemysłowych, usługowych, handlowych, budynków mieszkalnych. Specjalizujemy się również w budowach magistrali wodociągowych, ciepłowniczych oraz kolektorów ściekowych. Wykonujemy zarówno nowe obiekty, jak i przeprowadzamy remonty obiektów przemysłowych, usługowych oraz mieszkalnych.

 

Posiadamy wysoce wykwalifikowaną kadrę , posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalizacjach konstrukcyjno- budowlanych, wodno- kanalizacyjnych, energetycznych, elektrycznych, konstrukcyjno- inżynieryjnych. Pozostali pracownicy to technicy budowlani, pracownicy ogólnobudowlani, specjaliści oraz pracownicy administracyjni.
Firma posiada swoją bazę magazynowo- sprzętową. Zaplecze takie pozwala na wykonanie wszelkich obiektów wielkokubaturowych wraz z wykończeniem i instalacjami. Na wyposażeniu firmy znajdują się m.in. koparki, koparko- ładowarki, ładowarki, spycharki gąsienicowe, dźwig, walce stalowe, sprężarki, samochody samowyładowcze, skrzyniowe, dostawcze, spawarki, wiertnice, betoniarki, rusztowania kolumnowe i rurowe, podnośniki samojezdne oraz szereg innych atestowanych narzędzi wysokiej jakości.

PIB Budecon SA jako przedsiębiorstwo budowlane aspiruje głównie do konkurowania z firmami dużo większymi od siebie na rynku budów wielko-kubaturowych (np.: centra handlowe, centra dystrybucyjne, hale przemysłowe itp.). Z firmami tymi konkurujemy głównie elastycznością, szybką decyzyjnością, ceną i jakością usług.

Aby osiągnąć te cele przedsiębiorstwo nasze stale dąży do zapewnienia samodzielności w kluczowych momentach budowy i uniezależnienia od firm podwykonawczych. W związku z tym w ostatnich latach stworzyliśmy własną wytwórnię konstrukcji stalowych. Ponadto stale wysyłamy pracowników na szkolenia podnoszące ich kwalifikacje, które stają się podstawą do awansu wewnątrz firmy i obsadzeniu ich na stanowiskach kluczowych dla realizacji zadań (dotyczy to zarówno kadry nadzorczej jak i pracowników fizycznych). Dodatkowym elementem, który pozwala na sprawne realizowanie zadań powierzonym nam przez klientów są stałe inwestycje w sprzęt komputerowy oraz nowoczesne oprogramowanie zarówno administracyjne jak i branżowe.

Jednym z najważniejszych elementów są inwestycje własne przedsiębiorstwa w zakup sprzętów i maszyn budowlanych, budowa bazy sprzętowo-warsztatowej oraz budowa własnej hali do produkcji konstrukcji stalowych. Ostatnim ważnym działaniem jakie zostało podjęte w ostatnich latach jest rozwój działu inwestycji, który ma zapewnić kompleksową obsługę klienta. Z jednej strony pozwala na rozwój działalności developerskiej, a z drugiej dzięki takim doświadczeniom zaproponować klientowi nie tylko usługi budowlane ale również projektowe i konsultingowe.

Dzięki tym działaniom zostaliśmy wyróżnieni licznymi nagrodami, dyplomami, certyfikatami, tj. Budowa Roku, Orły Polskiego Budownictwa, Przedsiębiorstwo Fair Play, Diamenty Forbesa i wiele innych oraz  pozyskaliśmy inwestorów zagranicznych takich jak Inter IKEA Centre Polska S.A., Jeronimo Martins Dystrybucja Polska S.A., Mecalux Sp  z o.o., Unilever Polska S.A., Tchibo Manufacturing  i inni. Jako generalny wykonawca kluczowych inwestycji dla tych inwestorów znani jesteśmy już w Szwecji, Portugalii, Hiszpanii czy Holandii.

Przez ponad szesnaście lat aktywnej działalności na rynku, firma wypracowała dla siebie ogólnopolską sieć sprawdzonych dostawców wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu postęp prac na budowach przebiega sprawnie i bez zbędnych opóźnień.
Dzięki doświadczeniu i solidności naszych pracowników oraz nowoczesnej technologii gwarantujemy naszym klientom wysoką jakość wykonywanych przez nas usług.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *