Branża budowlana

Specjaliści od budów wielkokubaturowych

"PIB Budecon SA jako przedsiębiorstwo budowlane aspiruje głównie do konkurowania z firmami dużo większymi od siebie na rynku budów wielkokubaturowych. Konkurujemy głównie elastycznością, szybką decyzyjnością, ceną i jakością usług", mówi  Edyta Pucharska, Wiceprezes Zarządu PIB BUDECON SA w Sosnowcu.

 

 Edyta Pucharska, Wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Inżynieryjno- Budowlanego BUDECON SA w Sosnowcu

 

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno- Budowlane BUDECON SA działa na rynku polskim w branży budowlanej od 1995 roku.
Zakres działalności obejmuje kompleksowe wykonawstwo obiektów o różnym przeznaczeniu, w tym obiektów przemysłowych, usługowych, handlowych, budynków mieszkalnych. Specjalizujemy się również w budowach magistrali wodociągowych, ciepłowniczych oraz kolektorów ściekowych. Wykonujemy zarówno nowe obiekty, jak i przeprowadzamy remonty obiektów przemysłowych, usługowych oraz mieszkalnych.

 

Posiadamy wysoce wykwalifikowaną kadrę , posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalizacjach konstrukcyjno- budowlanych, wodno- kanalizacyjnych, energetycznych, elektrycznych, konstrukcyjno- inżynieryjnych. Pozostali pracownicy to technicy budowlani, pracownicy ogólnobudowlani, specjaliści oraz pracownicy administracyjni.
Firma posiada swoją bazę magazynowo- sprzętową. Zaplecze takie pozwala na wykonanie wszelkich obiektów wielkokubaturowych wraz z wykończeniem i instalacjami. Na wyposażeniu firmy znajdują się m.in. koparki, koparko- ładowarki, ładowarki, spycharki gąsienicowe, dźwig, walce stalowe, sprężarki, samochody samowyładowcze, skrzyniowe, dostawcze, spawarki, wiertnice, betoniarki, rusztowania kolumnowe i rurowe, podnośniki samojezdne oraz szereg innych atestowanych narzędzi wysokiej jakości.

PIB Budecon SA jako przedsiębiorstwo budowlane aspiruje głównie do konkurowania z firmami dużo większymi od siebie na rynku budów wielko-kubaturowych (np.: centra handlowe, centra dystrybucyjne, hale przemysłowe itp.). Z firmami tymi konkurujemy głównie elastycznością, szybką decyzyjnością, ceną i jakością usług.

Aby osiągnąć te cele przedsiębiorstwo nasze stale dąży do zapewnienia samodzielności w kluczowych momentach budowy i uniezależnienia od firm podwykonawczych. W związku z tym w ostatnich latach stworzyliśmy własną wytwórnię konstrukcji stalowych. Ponadto stale wysyłamy pracowników na szkolenia podnoszące ich kwalifikacje, które stają się podstawą do awansu wewnątrz firmy i obsadzeniu ich na stanowiskach kluczowych dla realizacji zadań (dotyczy to zarówno kadry nadzorczej jak i pracowników fizycznych). Dodatkowym elementem, który pozwala na sprawne realizowanie zadań powierzonym nam przez klientów są stałe inwestycje w sprzęt komputerowy oraz nowoczesne oprogramowanie zarówno administracyjne jak i branżowe.

Jednym z najważniejszych elementów są inwestycje własne przedsiębiorstwa w zakup sprzętów i maszyn budowlanych, budowa bazy sprzętowo-warsztatowej oraz budowa własnej hali do produkcji konstrukcji stalowych. Ostatnim ważnym działaniem jakie zostało podjęte w ostatnich latach jest rozwój działu inwestycji, który ma zapewnić kompleksową obsługę klienta. Z jednej strony pozwala na rozwój działalności developerskiej, a z drugiej dzięki takim doświadczeniom zaproponować klientowi nie tylko usługi budowlane ale również projektowe i konsultingowe.

Dzięki tym działaniom zostaliśmy wyróżnieni licznymi nagrodami, dyplomami, certyfikatami, tj. Budowa Roku, Orły Polskiego Budownictwa, Przedsiębiorstwo Fair Play, Diamenty Forbesa i wiele innych oraz  pozyskaliśmy inwestorów zagranicznych takich jak Inter IKEA Centre Polska S.A., Jeronimo Martins Dystrybucja Polska S.A., Mecalux Sp  z o.o., Unilever Polska S.A., Tchibo Manufacturing  i inni. Jako generalny wykonawca kluczowych inwestycji dla tych inwestorów znani jesteśmy już w Szwecji, Portugalii, Hiszpanii czy Holandii.

Przez ponad szesnaście lat aktywnej działalności na rynku, firma wypracowała dla siebie ogólnopolską sieć sprawdzonych dostawców wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu postęp prac na budowach przebiega sprawnie i bez zbędnych opóźnień.
Dzięki doświadczeniu i solidności naszych pracowników oraz nowoczesnej technologii gwarantujemy naszym klientom wysoką jakość wykonywanych przez nas usług.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *