Rynek publiczny - akcje

Digital Avenue i S4E pierwsze na NewConnect

Digital Avenue oraz S4E to dwie spółki, które jako pierwsze zadebiutują na rynku NewConnect. Rynek ruszy 30 sierpnia 2007 r. Obydwie firmy to spółki technologiczne z portfela MCI Management.

 4 lipca w sali rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych odbyło się spotkanie, na którym szefowie tych spółek zaprezentowali swoje firmy publiczności. Wśród licznie zgromadzonych gości dużą części stanowili inwestorzy zainteresowani inwestycjami na rynku NewConnect.

S4E to spółka działająca w obszarze rozwiązań informatycznych do archiwizacji i ochrony danych.
Digital Avenue – firma tworząca projekty i przedsięwzięcia z zakresu rozrywki cyfrowej dla użytkowników Internetu i telefonii komórkowej.

W spotkaniu uczestniczyli Pan Marcin Gomoła – Zastępca Przewodniczącego KNF, Tomasz Czechowicz – Prezes MCI Management, prezesi spółek: S4E – Józef Dusza i Digital AvenueAndrzej Jasieniecki.

Otwierając spotkanie Prezes GPW Ludwik Sobolewski przypomniał główne założenia rynku NewConnect i najważniejsze kroki, które prowadziły do jego powstania. Prezes Sobolewski powiedział, że w pierwszym tygodniu funkcjonowania notowanych będzie od 5 do 8 spółek, a do końca roku będzie ich kilkanaście. Prezes Giełdy stwierdził, że choć rynek przeznaczony jest dla spółek innowacyjnych, nie oznacza to, że będą to tylko spółki z segmentu wysokich technologii. – Innowacyjnych można być także w innych, także tradycyjnych branżach gospodarki.
Prezes Giełdy stwierdził, że decydując się na uruchomienie rynku NewConnect Giełda zakładała, że działające na rynku fundusze podwyższonego ryzyka typu Venture Capital czy też Private Equity mogą być kluczowymi podmiotami na nowym rynku. – Liczymy, że razem z Giełdą podmioty te wytworzą pozytywną synergię, która będzie korzystna dla całej polskiej gospodarki. – Trzeba też jasno powiedzieć, że ryzyko inwestycyjne będzie na rynku NewConnect wyższe niż na głównym rynku giełdowym.
Prezes Sobolewski podziękował szefom spółek, które podjęły decyzję o debiucie na rynku NewConnect. – Bez was nie byłoby tego runku, teraz NewConnect naprawdę zaczyna powstawać.

Tomasz Czechowicz prezes MCI Management: NewConnect jest szansą na pozyskanie kapitału dla młodych perspektywicznych spółek. Nie są to duże oferty dlatego zdecydowaliśmy na sprzedaż typu private placement, czyli skierowanie propozycji kupna akcji do ograniczonej grupy inwestorów. Wstępne zainteresowanie akcjami Digital Avenue oraz S4E potwierdziło zainteresowanie inwestorów NewConnect.

Przebieg konferencji można było śledzić za pośrednictwem transmisji internetowej dostepnej ze strony NewConnect. Z możliwości tej skorzystały 324 osoby.

 źródło: www.gpw.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *