Dolnośląskie

Poprawa jakości usług medycznych

"Od wielu lat jesteśmy w czołówce szpitali Dolnego Śląska, które zachowują równowagę pomiędzy kosztami i przychodami. W latach 2003-2004 przeprowadzona została restrukturyzacja, dzięki której osiągamy dodatni wynik finansowy", podkreśla Marek Nikiel, dyrektor Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Tadeusza Marciniaka we Wrocławiu

 

 

 

Marek Nikiel, dyrektor Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Tadeusza Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu

Nasz szpital przyjmuje pacjentów głównie w stanie zagrożenia życia, wymagających interwencji w zakresie kardiologii, neurologii, chirurgii, ortopedii, neurochirurgii, toksykologii, intensywnej terapii, chirurgii dziecięcej i neurologii dziecięcej. Zapewnia pełny zakres leczenia operacyjnego, zachowawczego oraz intensywnej terapii przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury medycznej oraz kompleksowej diagnostyki.

Od wielu lat jesteśmy w czołówce szpitali Dolnego Śląska, które zachowują równowagę pomiędzy kosztami i przychodami. W latach 2003-2004 przeprowadzona została restrukturyzacja zarówno w zakresie obniżenia kosztów, jak i zmian organizacyjnych. W rezultacie w kolejnych latach osiągamy dodatni wynik finansowy.

W czasie, kiedy wysiłek całej załogi ukierunkowany był na poprawę sytuacji finansowej szpitala, nie przestano pracować nad poprawą jakości usług medycznych, czego dowodem są certyfikaty oraz wiele nagród i wyróżnień. Od 2002 r. szpital posiada Status Szpitala Akredytowanego nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Od 2006 r. co roku zyskuje wyróżnienie w rankingu gazety „Rzeczpospolita” pn. „Bezpieczny Szpital”. W 2007 r. uzyskał nominację w kategorii „Nagroda specjalna” dla najlepiej zarządzanego SPZOZ na Dolnym Śląsku w konkursie  „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza,. otrzymał też certyfikat  ISO 9001:2000. W 2008 r. został oceniony przez samorząd wojewódzki jako najlepszy szpital na Dolnym Śląsku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *