Branża materiałów budowlanych

Trwałe elementy architektury miejskiej

"INVESTIM jest producentem donic kwiatowych, słupków ulicznych, śmietniczek, ławek oraz wibroprasowanych płyt chodnikowych. Naszą wizytówką  jest solidność, krótkie terminy realizacji oraz zadowolenie naszych klientów", mówi Wacław Miąsek, dyrektor INVESTIM SA w Warszawie.

 Wacław Miąsek, dyrektor zarządu INVESTIM SA w Warszawie.

INVESTIM SA powstała w 1990 roku i jest producentem elementów architektury miejskiej: donic kwiatowych, słupków ulicznych, śmietniczek, ławek oraz wibroprasowanych płyt chodnikowych, produkowanych w naszym Zakładzie Prefabrykacji Elementów Budowlanych INVESTIM SA w Legionowie. Wykonujemy także roboty remontowo-budowlane i drogowe. Dysponujemy ponad 140 wzorami podstawowymi wykonywanych w różnych fakturach i z różnych kruszyw. Jesteśmy otwarci na wdrożenia nowych wzorów i indywidualnych realizacji. Dotychczasowa nasza produkcja ze względu, na jakość i trwałość znalazła uznanie u inwestorów i wykonawców na terenie Warszawy i całej Polski.

 

     

W latach 2006 – 2011 ustawiliśmy na ulicach i placach centrum Warszawy 700 sztuk donic z otokiem metalowym, które idealnie wkomponowały się w pejzaż miasta. Od 2005 r. wyprodukowaliśmy dla Warszawy ponad 7000 sztuk śmietniczek nowego wzoru oraz po kilkaset sztuk dla Krakowa, Gliwic, Lublina, Łodzi Gdańska, Białegostoku, Rzeszowa. Dostarczyliśmy także donice dla Łodzi, Ostródy, Rzeszowa, Kalisza, Kętrzyna, Szczytna i Krynicy Morskiej. Odbiorcami słupków były m.in. Port Lotniczy w Warszawie, Łodzi, centra handlowe: Castorama, Tesco, Géant, Carrefour. Uczestniczyliśmy w prestiżowym projekcie rewitalizacji Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. Wygraliśmy przetargi na wyposażenie Traktu Królewskiego w meble miejskie – donice, pachołki i ławy z piaskowca oraz ławki i kosze z żeliwa. Z okazji obchodów roku Fryderyka Chopina wykonaliśmy 15 ławek granitowo-żeliwnych odtwarzających utwory wybitnego kompozytora. Ławki do dziś są oblegane przez zwiedzających i są wizytówką turystyczną stolicy. 
Głównymi odbiorcami naszych wyrobów są urzędy miast i gmin, instytucje miejskie odpowiedzialne za zarządzanie drogami i zielenią, a także duże firmy budujące centra handlowe, osiedla mieszkaniowe, biurowce i lotniska.
      

Produkowane wyroby są estetyczne, funkcjonalne, a co najważniejsze trwałe i odporne na warunki atmosferyczne i wandalizm. Jest to wynikiem zachowania reżimu technologicznego oraz zastosowania odpowiednich surowców (cement CEM I -42,5R, płukane kruszywa) i sprawdzonych receptur.

W ciągu ponad 20 lat działalności gospodarczej INVESTIM S.A. brał udział w wielu imprezach targowych, gdzie został uhonorowany nagrodami i wyróżnieniami za swoją działalność oraz jakość i innowacyjność wyrobów. W latach 2001-2003 został uznany „ Liderem Rynku” w kategorii produkt i firma w latach 2006, 2008 i 2010 wyróżniony Certyfikatem „Najwyższa Jakość w Budownictwie” za najwyższą jakość produkcji betonowych wyrobów budowlanych, dynamiczny rozwój i pozycję Lidera Rynku oraz europejski standard zarządzania przedsiębiorstwem.     
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *