Branża rolna

Rolnictwo i produkcja drewnianych palet

"Zmieniające się realia gospodarcze przyniosły poszerzenie pierwotnie wyłącznie rolniczego profilu działalności naszej firmy o przerób drewna i handel materiałami budowlanymi", Kazimierz Czapiewski, prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku.

 

Kazimierz Czapiewski, prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzecku to firma z wieloletnią tradycją, działająca od 1966 roku na rynku krajowym i zagranicznym. Zmieniające się realia gospodarcze przyniosły poszerzenie pierwotnie wyłącznie rolniczego profilu działalności naszej firmy o przerób drewna i handel materiałami budowlanymi. Aktualnie główny nacisk kładziemy na prowadzenie produkcji opakowań drewnianych. Zatrudnienie na poziomie 200 osób czyni ze spółdzielni znaczącego pracodawcę.

 

 

 

Spółdzielnia gospodaruje na areale 1300 ha. Wielkim kapitałem spółdzielni są bardzo korzystnie położone grunty, w sąsiedztwie lasów i licznych zbiorników wodnych. Produkcja rolnicza skupia się głównie na uprawie rzepaku oraz zbóż – jęczmienia, pszenicy, żyta. Stale unowocześniany park maszynowy pozwala na efektywniejszą uprawę, co powoduje zwiększenie zbirów z hektara. Nowoczesna suszarnia i czyszczalnia do zbóż gwarantują produkcję wysokiej jakości ziarna.
Prowadzimy chów trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Rocznie sprzedajemy ponad 6000 sztuk tuczników.
Spółdzielnia zajmuje się też produkcją palet EUR,  palet drewnianych oraz tarcicy, skupem, naprawą, odzyskiem palet uszkodzonych oraz ich sprzedażą, sprzedażą hurtową i detaliczną materiałów budowlanych, działalnością transportową.

Spółdzielnia należy do wielu organizacji branżowych.  Zdobyła tytuł „Gazeli Biznesu” w latach 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, Dostała Medale Europejskie za paletę EUR, paletę amerykańska, paletę EUR używana, remont palet używanych.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *