Branża rolna

Strategii inwestowania w jakość

"W ciągu dziesięciu lat w infrastrukturę nasienną i hodowlaną spółka zainwestowała 60 mln zł z własnych środków. Nowoczesne technologie umożliwiają uzyskiwanie najwyższej jakości, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność pracy", mówi Wojciech Błaszczak, prezes Hodowli Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR w Strzelcach.

 

Wojciech Błaszczak, prezes Hodowli Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR w Strzelcach

    Hodowla Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR jest firmą hodowlano-nasienną. Podstawowym zakresem działalności firmy jest hodowla twórcza nowych odmian najważniejszych gatunków roślin rolniczych oraz produkcja i sprzedaż wysokiej jakości materiału siewnego własnych odmian.

W dziedzinie hodowli roślin spółka może pochwalić się sporymi sukcesami. Wysiłki kadry hodowców, starających się wyprzedzać zapotrzebowania rynku, zaowocowały wytworzeniem wielu doskonałych i  popularnych odmian. W chwili obecnej posiada 84 zarejestrowane odmiany, które wprowadzane są na rynek przez firmy nasienne zajmujące się ich reprodukcją, a także dystrybuowane są  bezpośrednio przez oddziały spółki.

Głównym celem jaki jest realizowany przez Zarząd to rozwój spółki, wdrażanie postępu biologicznego w rolnictwie przez tworzenie nowych produktów oraz dbałość o ich jakość na każdym etapie produkcji.

Wysoką jakość nasion osiągnięto poprzez wielomilionowe inwestycje w linie technologiczne, magazyny nasienne i laboratoria kontroli jakości, a także przestrzeganie reżimów technologicznych.

W ciągu dziesięciu lat funkcjonowania w infrastrukturę nasienną i hodowlaną spółka zainwestowała 60 mln złotych pochodzących w własnych środków. Nowoczesne technologie umożliwiają uzyskiwanie najwyższej jakości, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność pracy. Dzięki strategii inwestowania w jakość materiał siewny HR STRZELCE cieszy się uznaniem zarówno na rynku krajowym, jak i wśród kontrahentów zagranicznych.
  

  W okresie swojej działalności spółka może poszczycić się otrzymaniem wielu prestiżowych nagród: godła „Teraz Polska”, trzynastu  Złotych  Medali Międzynarodowych Targów Rolniczych Polagra w Poznaniu oraz  trzech Nagród Ministra Rolnictwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *