Hotele i restauracje

Postawiliśmy na twarde inwestycje z kredytów

"Rozpoczynaliśmy ze zdekapitalizowanymi 30 pokojami, dzisiaj mamy w Hotelu  Polaris w Świnoujściu 86 ładnych pokoi hotelowych po remoncie, wybudowaliśmy SPA  z basenem, bazę do zabiegów fizykoterapeutycznych", mówi Janusz Chudzyński, prezes zarządu Qorum sp z o.o.  

 

Janusz Chudzyński, prezes zarządu Qorum sp z o.o.  z siedzibą w Szczecinie


Od 1992 roku prowadzimy Hotel  Polaris w Świnoujściu. W latach 2002 – 2007  korzystaliśmy z wielu kredytów bankowych. Polepszające się warunki kredytowe  i spadek marż banków spowodowały, że zamienialiśmy kredyty wzięte na gorszych warunkach na kredyty o dłuższym okresie i niższych marżach. Nasze inwestycje polegały na zakupie i rozbudowie starych budynków i przystosowaniu ich do wymogów hotelu. Rozwój jest okupiony znaczącym zadłużeniem. Z perspektywy widzę, że wybraliśmy dobrą drogę bowiem w branży hotelarskiej musimy wciąż podnosić  jakość usług.  Bez  „twardych inwestycji” nie da się tego osiągnąć. Ważnym elementem jest  skala działalności. Rozpoczynaliśmy ze zdekapitalizowanymi 30 pokojami, dzisiaj mamy 86 ładnych pokoi hotelowych po remoncie, wybudowaliśmy SPA  z basenem, bazę do zabiegów fizykoterapeutycznych.
Okres dynamicznego rozwoju mamy już za sobą . Obecnie nie planujemy dalszego zadłużania się. Będziemy szukać  dodatkowych przychodów przez  podniesienie jakości świadczonych usług.
Będziemy dalej  inwestować  w oparciu o środki własne, ale nie przyniesie to tak spektakularnych wzrostów wartości firmy jak w latach ubiegłych.

Qorum sp z o.o.  z siedzibą w Szczecinie w Konkursie Gepardy Biznesu 2011 zajęła 92 miejsce w branży hotelarskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *