Branża handlowa

Przewaga nigdy nie jest wieczna

"W perspektywie dwóch lat największym zagrożeniem dla spółdzielni stanowić będą  trzy sieci zagraniczne. A chcemy udowodnić, że można działać w myśl zasad spółdzielczych, być wiernym ideałom", mówi Grażyna Dobrowolska, prezes "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Ozorkowie.

 

                                                    
Grażyna Dobrowolska, prezes "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Ozorkowie
            
Świadomość zjawiska, że przewaga nigdy nie jest wieczna i nie można długo utrzymać jej bez wysiłku, w latach 2008 –  2010 ponieśliśmy nakłady inwestycyjne w kwocie 221,4 tys. zł z przeznaczeniem na:
– komputeryzację największego obiektu handlowego o powierzchni około 1000m².
– odnowienie elewacji obiektów stanowiących własność spółdzielni
-montaż monitoringu w trzech placówkach handlowych 
-zakup na własność działki o pow. 350 mkw.
– rozpoczęcie budowy nowego pawilonu.


Rok 2010 zamknęliśmy zyskiem netto w kwocie 290 tys. zł.  Spółdzielnia prowadziła i prowadzi nadal działalność handlową w 8 placówkach detalicznych i osiągnęła obroty w wysokości:13,1 mln zł , co stanowi 105,3% obrotów roku 2009.
Stawialiśmy i stawiamy na dynamiczny marketing, którego podstawą są atrakcyjne wizualne gazetki handlowe, radiowe kampanie reklamowe, akcje konsumenckie.
Zgodnie z zasadami  spółdzielczymi, iż człowiek jest w centrum naszej uwagi, sponsorowaliśmy imprezy kulturalno-oświatowe, opieką i wsparciem otaczaliśmy organizacje, instytucje, szkoły.
Chcemy udowodnić, że można działać w myśl zasad spółdzielczych, być wiernym ideałom, a jednocześnie dawać przykład dobrego gospodarowania.
W perspektywie dwóch lat największym zagrożeniem dla spółdzielni stanowić będą  trzy sieci zagraniczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *